Trwa ładowanie...

Basen w PKiN - niedługo wraca!

Zobaczcie zdjęcia z remontu!

Basen w PKiN - niedługo wraca!
d8wdrye
d8wdrye

Powoli kończy się modernizacja basenu Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki. Niebawem rozpoczną się pierwsze odbiory. Jest to pierwsza kompleksowa przebudowa tego obiektu w historii Pałacu Kultury i Nauki, która trwała 20 miesięcy.

Pałac Kultury i Nauki od 2007r. wpisany jest do rejestru zabytków, dlatego prace modernizacyjne były prowadzone pod nadzorem konserwatorskim z zachowaniem walorów historycznych basenu.* Została zachowana ta sama kolorystyka płytek ceramicznych w szatniach i łazienkach: biało-żółta w części damskiej, biało-bordowa w męskiej.* Na podłodze położono, zgodnie z pierwowzorem, biało-szarą szachownicę. Konserwacji poddano oryginalne plafony sufitowe, wymieniono zwykle białe drzwi na pasujące do stolarki w całym pałacu – drewniane, ciemnobrązowe.

Widoczną dla użytkowników zmianą, poza całkowicie nowym zapleczem higieniczno – sanitarnym, będzie sposób przelewu wody w niecce basenowej z bocznego na górny. Spowodowało to podniesienie lustra wody, które stało się krawędzią basenu, tym samym zmianę poziomów platform do skoków i trampolin o ok. 22 cm.

Zamontowano także system reflektorów oraz zwierciadeł rozpraszających, w celu doświetlenia lustra wody. Nowe są wszystkie systemy filtrujące wodę, wentylacja. Ważną częścią prac modernizacyjnych jest zastosowanie rozwiązań proekologicznych, polegających na odzysku ciepła z obiegu technologicznego, które będzie wykorzystywane do podgrzania wody. Oznacza to zmniejszenie zużycia energii ze źródeł nieodnawialnych.

*Zainstalowanie windy zewnętrznej, platformy schodowej, jak również platformy spuszczającej niepełnosprawnych do wody, umożliwi osobom ograniczonym ruchowo pokonywanie barier architektonicznych budynku. *Hole i korytarze zostały zabezpieczone i oddzielone od strefy basenowej aluminiowo-szklanymi ściankami, wstawionymi między kolumnami do pełnej wysokości pomieszczenia.

d8wdrye
d8wdrye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8wdrye
Więcej tematów