Trwa ładowanie...

Antyfaszystowski marsz na ulicach stolicy. "Za wolność naszą i waszą" [GALERIA]

Antyfaszystowski marsz na ulicach stolicy. "Za wolność naszą i waszą" [GALERIA]
dlbbryr
dlbbryr

Pod hasłem "Za wolność naszą i waszą" na Placu Zamkowym w Warszawie ruszył w piątek po południu marsz antyfaszystowski zorganizowany przez koalicję ugrupowań lewicowych i anarchistycznych.

Uczestnicy, których zgromadziło się kilkuset, trzymają transparenty z hasłami: "Biała Polska tylko zimą", "Faszyści precz z naszych ulic", "Pokażmy język nacjonalizmowi", "Faszyści brzytwą rządzących", "PiS promuje faszystów".

Organizatorzy zaapelowali "o spokój, niereagowanie na prowokacje i pokojowe uczczenie Święta Niepodległości".

Manifestacja ma przejść ulicami: Krakowskie Przedmieście, pl. Piłsudskiego, pl. Małachowskiego, Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Świętokrzyska na pl. Powstańców Warszawy.

Demonstracja zorganizowana przez Koalicję antyfaszystowską - jak mówią organizatorzy - ma pokazać alternatywę wobec nacjonalizmu oraz solidarność z grupami walczącymi o swe prawa, m.in. z kobietami. W skład koalicji, poza Partią Razem, weszło kilkanaście organizacji lewicowych, antyfaszystowskich i anarchistycznych - m.in. Warszawska Federacja Anarchistyczna, Antyfaszystowska Warszawa, kolektyw Syrena oraz fundacja Feminoteka.

Marsz ochraniany jest przez duże siły policyjne.

Źródło: (PAP)

Oprac. Karolina Pietrzak

dlbbryr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlbbryr
Więcej tematów