Trwa ładowanie...

Alpaki spacerują po Kabatach. "Wracaliśmy z przedszkola"

W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widać jak opiekunka prowadzi alpaki na smyczy. - Są już przyzwyczajone i przystosowane do tego, żeby przemieszczać się swobodnie po mieście - mówi WawaLove opiekunka alpak.

Alpaki spacerują po Kabatach. "Wracaliśmy z przedszkola"Źródło: Instagram.com, fot: Warsawholic
d4jq0di
d4jq0di

Zdjęcie w Internecie pojawiło się przez portal "Warsawholic". - Kiedy myślisz, że widziałeś już wszystko, wtedy pojawiają się alpaki na spacerze po Kabatach - czytamy na Instagramie.

Po skontaktowaniu się z kobietą ze zdjęcia okazało się, że alpaki wracają z zajęć w przedszkolu. Opiekunka i psychoterapeutka Justyna Kamińska tłumaczy, że zwierzęta mają codziennie po dwie godziny umówione zajęcia w przedszkolach i żłobkach, żeby pracować z dziećmi. - "Ośrodek Koparka" prowadzi zajęcia z alpakoterapii z dziećmi z autyzmem. Jest to terapia wspomagająca, która polega na prostych czynnościach. Dzieci przy pierwszym kontakcie z alpaką są niepewne i często boją się większego od nich samych zwierzęcia, dlatego też przebywanie z nimi buduje pewnośc siebie i odwagę. Osoby cierpiące na autyzm mają rożne napięcia mięśniowe i związku z tym, przypinają spinacze, nawlekają koraliki dla alpaki oraz je czeszą i głaszczą - wyjaśnia WawaLove psychoterapeutka. Dodaje, że z dziećmi z autyzmem trudno nawiązać relację, gdy zaczynają opowiadać o alpace, o uczuciach i emocjach, rozwija się z nimi kontakt.

Justyna Kamińska zaznacza, że zwierzęta są socjalizowane i szkolone, żeby pracować z dziećmi. - Alpaka jest zwierzęciem stadnym i bardzo lubi kontakt z człowiekiem i dziećmi. Do tego stopnia, że kiedy właściciel ośrodka wyjeżdża na dłuższy czas, alpaki bardzo płaczą za nim - tłumaczy pani Justyna. Dodaje, że te zwierzęta mogą pracować dwie godziny w ciągu dnia, więc staramy się ich nie wykorzystywać więcej.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Kierowca autobusu, który miał 3,5 promile alkoholu chciał przekupić policjantów. Usłyszał zarzuty

d4jq0di
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jq0di
Więcej tematów