Trwa ładowanie...

Aleja Komisji Edukacji Narodowej z fotoradarami

Zginęły tam już dwie osoby. Wprowadzenie kontroli ma ograniczyć liczbę wypadków. [WIDEO]

Aleja Komisji Edukacji Narodowej z fotoradarami
d3prur5
d3prur5

Aleja Komisji Edukacji Narodowej zostanie objęta kontrolami fotoradarowymi. Wprowadzenie kontroli ograniczy liczbę niebezpiecznych zdarzeń drogowych do jakich dochodzi na tej ulicy. - informuje UM Warszawa.

Po wczorajszym spotkaniu z komendantem Straży Miejskiej i konsultacji z Zarządem Dróg Miejskich i Inżynierem Ruchu m.st. Warszawy zastępca prezydenta miasta Jacek Wojciechowicz zdecydował o wprowadzeniu w al. Komisji Edukacji Narodowej kontroli fotoradarowej. Straż Miejska złożyła do Komendy Stołecznej Policji wniosek o możliwość prowadzenia tzw. kontroli mobilnych w trzech wytypowanych miejscach, który został zaakceptowany. – Nie ma zgody na narażanie życia ludzkiego przez nieodpowiedzialnych kierowców, dlatego zdecydowałem o objęciu ulicy kontrolą fotoradarową. – mówił Jacek Wojciechowicz – Zarząd Dróg Miejskich zleci audyt bezpieczeństwa, który wskaże jakie ewentualne zmiany można wprowadzić aby podnieść poziom bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników drogi.

Kontrole z wykorzystaniem mobilnych urządzeń rejestrujących zamontowanych w pojazdach straży miejskiej po wprowadzeniu właściwego oznakowania będą prowadzone w następujących miejscach:

- al. Komisji Edukacji Narodowej za skrzyżowaniem z ul. Benedykta Polaka w kierunku I. Gandhi,
- al. Komisji Edukacji Narodowej za wjazdem na parking Urzędu Dzielnicy Ursynów w kierunku ul. Benedykta Polaka,
- al. Komisji Edukacji Narodowej za skrzyżowaniem z ul. Polinezyjską w kierunku ul. J. F. Ciszewskiego.

d3prur5

Decyzję podjęto po wypadku, do którego doszło w minioną niedzielę. Dariusz K., były mąż Edyty Górniak, śmiertelnie potrącił w tym miejscu kobietę. Wcześniej, w czerwcu zginął tam 2-5 letni chłopiec.

Z obserwacji straży wynika, że kierujący pojazdami nie stosują się do obowiązującego w al. Komisji Edukacji Narodowej ograniczenia prędkości, przekraczając dopuszczalną prędkość nawet dwukrotnie. Kontrole mają doprowadzić do spadku liczby niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Docelowo w al. Komisji Edukacji Narodowej prowadzone będą kontrole z wykorzystaniem stacjonarnych urządzeń rejestrujących. W tej sprawie prowadzone są już uzgodnienia.

Na odcinkach dróg, które zostały objęte przez straż miejską kontrolami z wykorzystaniem stacjonarnych oraz mobilnych urządzeń rejestrujących poprawił się stan bezpieczeństwa. Od czasu wprowadzenia automatycznego systemu kontroli ruchu sukcesywnie spada liczba zdarzeń drogowych. W miejscach objętych kontrolami nie odnotowano wypadków z ofiarami śmiertelnym.

d3prur5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3prur5
Więcej tematów