Trwa ładowanie...
praga
30-08-2017 16:39

Akcja "Wielka Praska Fota"

Akcja "Wielka Praska Fota"
d2ns687
d2ns687

Dla życia uproszczenia, co by siem w zagon nie wtranżalać Somsiadom naszem cudnem, wycyrklujem, że Praga to Praga, a nie Grochów, Bródno, Targówek, Saska Kępa, Gocław i insze ślyczne okolyce. Wspaniałe Ludzie z tech mniejsc swoją dumę, tradycję i historię mają, więc nie trza mieszać! Z siaconkiem i pozdrowieniem dla Somsiadów! - piszą autorzy bloga ZaWinklem.pl, zachęcając przy okazji wszystkich prażan i miłośników Pragi do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia.

Akcja odbędzie się z okazji rocznicy nadania praw miejskich w 1648 roku (miało to miejsce 10 lutego). Prawa nadał dzielnicy król Władysław IV Waza. Centrum "miasta" znajdowało się wówczas w rejonie dzisiejszego Parku Praskiego i Ogrodu Zoologicznego, po ówczesnym praskim ratuszu pozostała do dziś nazwa ul. Ratuszowej. Jedynym zachowanym zabytkiem z tego czasu jest Kaplica Najświętszej Matki Bożej Loretańskiej.

Termin "Wielkiej Praskiej Foty" został ustalony na 8 lutego (sobota), o godzinie 12.00. Miejsce nie jest jeszcze ustalone, gdy tylko zostanie wybrane - wszyscy chętni zostaną o tym poinformowani na STRONIE WYDARZENIA .

My będziemy! Bądźcie i Wy!

d2ns687
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ns687
Więcej tematów