Trwa ładowanie...

Agama brodata w autobusie, kameleon na Karmelickiej

Agama brodata w autobusie, kameleon na Karmelickiej
d1s8w5g
d1s8w5g

W poniedziałek 11 listopada po godz. 13:00 z prośbą o pomoc zwrócił się mężczyzna, który będąc na spacerze z rodziną w rejonie ul. Karmelickiej znalazł kameleona.

Kameleon jemeński, którego przejęliśmy od mężczyzny, był zadbany ale bardzo wychłodzony, w związku z tym zawsze istnieje ryzyko, że może nie przeżyć – mówi Jan Leć z Referatu ds. Ekologicznych.

Z kolei 10 listopada, w niedzielę ok. 7:45 o pomoc Ekopatrolu poprosili pracownicy Miejskich Zakładów Autobusowych. Pasażerka znalazła w autobusie jaszczurkę. Kiedy na pętlę autobusową przy ul. Chodeckiej przyjechali strażnicy, okazało się, że autobusem podróżowała agama brodata.

Posiadanie tzw. egzotycznego zwierzęcia jest modne i coraz łatwiej je zakupić. Natomiast niestety część osób, która decyduje się na hodowle zwierząt nie jest do tego przygotowana. Są przypadki kiedy zwierzęta po prostu uciekają z niezabezpieczonego terrarium, ale również sytuacje kiedy osoby celowo pozbywają się zwierząt bo są stare, chore, wymagają szczególnej opieki, a to już jest przestępstwem – mówi Piotr Mostowski kierownik Referatu ds. Ekologicznych – Apelujemy aby hodowcy w sposób właściwy dbali o zwierzęta i utrzymywali je w odpowiednich warunkach. Pobyt agamy czy kameleona przy takich warunkach atmosferycznych na dworze może zagrażać zdrowiu zwierząt. W zimie byłoby to równoznaczne z ich śmiercią.

d1s8w5g

Tylko we wrześniu i październiku strażnicy z Referatu ds. Ekologicznych przeprowadzili 2 600 interwencji oraz odłowili z terenu miast 1463 zwierzęta. Wśród odłowiony zwierząt największą grupę stanowią bezpańskie psy i koty oraz ptaki, ale również były przypadki odłowienia pająków, skorpiona, węży, żółwi i jaszczurek – w ciągu tych dwóch miesięcy odnotowano 34 tego typu zdarzenia.

d1s8w5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s8w5g
Więcej tematów