Trwa ładowanie...

Afera reprywatyzacyjna. Warszawa straci 4 miliardy złotych?

Funkcjonariusze CBA podejrzewają nieprawidłowości dot. procesów reprywatyzacyjnych niemal w stu przypadkach.

Afera reprywatyzacyjna. Warszawa straci 4 miliardy złotych?
d1hyhxj
d1hyhxj

Finansowy rozmiar afery reprywatyzacyjnej może być o wiele większy niż jak dotąd obliczano. Jak donosi serwis wPolityce.pl, straty dla budżetu Warszawy i państwa mogą sięgnąć gigantycznej kwoty.

Warszawska afera reprywatyzacyjna ma szansę stać się jedną z największych w ostatnich 27 latach. Wstępnie oszacowano, że straty dla budżetu stolicy i państwa mogą wynieść kilkaset milionów złotych. Jednak z najnowszych doniesień serwisu wPolityce.pl wynika, że suma ta może być o wiele większa.

- Mowa o majątku rzędu 2-4 mld złotych. – mówi anonimowo w rozmowie z wPolityce.pl jeden z oficerów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, który pracuje przy sprawie warszawskiej reprywatyzacji.

Według serwisu, funkcjonariusze CBA podejrzewają nieprawidłowości dot. procesów reprywatyzacyjnych niemal w 100 przypadkach. - Skala nieprawidłowości ws. reprywatyzacji w Warszawie jest znacznie szersza niż się dotąd wydawało. Biuro widzi powód do zainteresowania aż 94 przypadkami spraw reprywatyzacyjnych. Tyle działek i kamienic znajduje się obecnie w zainteresowaniu Biura. - ujawnia wPolityce.pl oficer CBA.

d1hyhxj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hyhxj
Więcej tematów