Trwa ładowanie...

Absolwent SGGW znalazł sposób na globalne niedożywienie? "Projekt spodobał się na szczycie G20"

Teraz przed młodym naukowcem kolejne, duże wyzwanie.

Absolwent SGGW znalazł sposób na globalne niedożywienie? "Projekt spodobał się na szczycie G20"
d107rn9
d107rn9

Piotr Tatarczuk - tegoroczny absolwent SGGW dostał się do ścisłego finału prestiżowego konkursu Global Business Challenge i będzie reprezentować Polskę w Brisbane, w Australii. Finał odbędzie się w listopadzie, a nasz zespół podejmie rywalizację z drużynami z: Afryki Południowej, Indonezji, Indii, Australii, Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Zespół Piotra Tatarczuka zaprezentuje swój autorski projekt przed przedstawicielami: organizacji państwowych i pozarządowych, biznesu a także światowymi mediami. Zwycięskie rozwiązanie zostanie potem wprowadzone w życie w krajach, gdzie problem braku pożywienia jest szczególnie dotkliwy. Celem tegorocznej edycji konkursu jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań, w zakresie zwalczania problemu globalnego niedożywienia.

Z tego powodu, może do 2040 roku ucierpieć aż dwa miliardy ludzi na całym świecie. Stąd niezwykle ważne jest, by znaleźć rozwiązanie umożliwiające jak najszerszy dostęp do żywności. Ubiegłoroczna edycja GBC była organizowana w ramach szczytu G20. Piotr Tatarczuk uzyskał wtedy 2. miejsce na 130 drużyn z całego świata. Jego projekt zrobił duże wrażenie, stąd wywalczył awans do ścisłego finału .

d107rn9
d107rn9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d107rn9
Więcej tematów