Trwa ładowanie...

8 wypadków, 12 osób rannych, 1 nie żyje. Pierwsze podsumowanie świąt na warszawskich drogach

W całej Polsce zatrzymano 740 nietrzeźwych kierowców

8 wypadków, 12 osób rannych, 1 nie żyje. Pierwsze podsumowanie świąt na warszawskich drogach
d3v6gr8
d3v6gr8

Od piątku do niedzieli zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców, 5 innych popełniło wykroczenia pod wpływem alkoholu. Na warszawskich drogach w 8 wypadkach 12 osób zostało rannych, jedna zginęła.

Policjanci zwracają uwagę, że ładna pogoda zachęcająca do szybkiej jazdy, apelują więc o zdjęcie nogi z gazu podczas świątecznych powrotów. Podkreślają, że jest jednak lepiej niż w ubiegłych latach. - Wprowadzenie nowych przepisów , ograniczających prędkość niewątpliwie miała wpływ - mówi WawaLove.pl podkomisarz Iwona Jurkiewicz z Komendy Stołecznej Policji. I dodaje, że zwiększono też liczbę patroli drogowych, co też miało znaczenie. - Mamy też nadzieje, że rośnie świadomość społeczna, kampanie telewizyjne działają - dodaje funkcjonariuszka.

W całej Polsce od piątku zatrzymano 740 nietrzeźwych kierowców, w 180 wypadkach zginęły 22 osoby, a 226 zostało rannych. Najwięcej ofiar było w sobotę, gdy w 72 wypadkach zginęło 16 osób, a 107 było rannych - poinformował w poniedziałek Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

Policjanci zwracają uwagę, że wielu z zatrzymanych kierowców alkohol piło poprzedniego dnia i nie zdawało sobie sprawy o promilach we krwi. - Jeśli nie mamy pewności czy jechać, zawsze można bezpłatnie sprawdzić stan trzeźwości na każdym komisariacie policji - zaznaczył Marciniak.

d3v6gr8

Źródło: WawaLove/PAP

Przeczytajcie też: Ewakuacja lotniska w Modlinie. Zatrzymano 21 osób

d3v6gr8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v6gr8
Więcej tematów