Trwa ładowanie...

60 wypasionych mercedesów dla miasta!

Wkrótce będą wozić warszawiaków do pracy

60 wypasionych mercedesów dla miasta!
d178spv
d178spv

Zakup luksusowych, niskopodłogowych autobusów został przypieczętowany w stołecznym ratuszu, gdzie przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych podpisali umowę z przedstawicielami Evo Bus. Wszystko w obecności Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Tak duża ilość tego typu umów świadczy o tym, że komunikacja publiczna naprawdę jest naszym priorytetem. Nie każde miasto może poszczycić się ponad 700 nowymi autobusami zakupionymi w ciągu pięciu lat. Jeśli dodamy do tego ok. dwustu tramwajów, 35 pociągów metra i kilkanaście nowych zespołów trakcyjnych dla Szybkiej Kolei Miejskiej, otrzymamy niemal tysiąc nowoczesnych pojazdów – myślę, że mamy się zatem czym pochwalić. Tym bardziej, że dzięki tym wszystkim umowom warszawiacy już mogą podróżować stołeczną komunikacją w lepszych, bardziej komfortowych warunkach – obecnie aż 82% miejskiego taboru to pojazdy niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb osób starszych, niepełnosprawnych, wygodne dla matek z wózkami. – zaznaczyła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zaledwie dwa tygodnie wcześniej zawarto kontrakty z firmami Solaris i Solbus na dostawę 45 nowych autobusów. Pod koniec roku liczba autobusów zamówionych od 2007 roku wzrośnie do 785 sztuk.

Zakontraktowane pojazdy to Mercedes Conecto w wersji przegubowej o długości 18 metrów. Są wyposażone m.in. w: 100% niskiej podłogi, monitoring i elektroniczną informację wewnętrzną, klimatyzację w wersji śródziemnomorskiej, instalację przeciwpożarową oraz dodatkowe monitory reklamowo-informacyjne. Na pokładach nowych wozów nie zabraknie również biletomatów.

d178spv

Dla autobusów marki Mercedes Benz kontrakt zawarty z MZA to ponowny debiut na warszawskich ulicach. Ostatni raz Mercedesy z warszawską syrenką kursowały w latach 1937-39.

d178spv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d178spv
Więcej tematów