Trwa ładowanie...

14-latek z ponad promilem. Akohol kupił mu starszy kolega

Za rozpijanie nieletniego grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności.

14-latek z ponad promilem. Akohol kupił mu starszy kolega
dgd5zcf
dgd5zcf

Grupę pijących na dworze młodych ludzi skontrolowała straż miejska. Okazało się, że wśród pijanych jest 14-latek. Po zbadaniu przez policję okazało się, że chłopiec miał we krwi ponad promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 20.00. Miejscy strażnicy otrzymali zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu przez grupkę młodych ludzi w rejonie ul. Szymanowskiego. - Gdy przybyli na miejsce, okazało się, że wśród pijących alkohol jest osoba małoletnia - relacjonują mundurowi. Wezwano policję . Jednocześnie strażnicy dowiedzieli się, że alkohol kupił nastolatkowi jego starszy, 20-letni kolega.

14-latka oraz mężczyznę, który zakupił mu alkohol przewieziono na Komendę Rejonową. Tam zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu. Chłopiec miał ponad promil alkoholu, zaś jego kolega blisko 3 promile.

- Rozpijanie nieletniego, dostarczanie małoletniemu napoju alkoholowego, ułatwienie spożywania alkoholu, a także nakłanianie małoletniego do spożywania alkoholu jest przestępstwem - przypominają strażnicy . I dodają, że za rozpijanie nieletniego zgodnie z art. 208 KK grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

dgd5zcf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgd5zcf
Więcej tematów