Trwa ładowanie...

Warszawa zmienia stanowisko. "Współpraca będzie pełna"

Warszawski ratusz przekaże komisji weryfikacyjnej dokumenty związane z reprywatyzacją w stolicy. Wcześniej odmawiano przekazywania dokumentów.

Share
Warszawa zmienia stanowisko. "Współpraca będzie pełna"
Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d379e6c

O zmianie stanowiska warszawskiego ratusza donosi Radio ZET. Wcześniej ratusz odmówił przekazania danych dotyczących reprywatyzowanych nieruchomości, bo - jak tłumaczono - komisja jeszcze nie funkcjonowała. Teraz niemal cała komisja jest skompletowana i w tym tygodniu oficjalnie zacznie pracę.

- Współpraca będzie taka jak przy wszystkich relacjach z organami państwa. Zawsze współpracujemy i pomagamy, kiedy jest taka potrzeba - powiedział Radiu ZET rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk. Tłumaczył, że zapytania od przewodniczącego komisji Patryka Jakiego miasto traktuje jako "coś na kształt zapytania o informację publiczną".

Milczarczyk dodał, że komisja to zespół posłów, którzy mają prawo pytać o różnego rodzaju kwestie. Dlatego ratusz na te pytania będzie odpowiadać. - Na bieżąco będziemy współpracować - podkreślił Milczarczyk.

Hanna Gronkiewicz-Waltz już wcześniej kwestionowała legalność działania komisji. Uważa, że jest ona niezgodna z konstytucją. Nadal także nie zamierza zeznawać przed komisją - jej zdaniem komisja ma charakter polityczny.

d379e6c

Podziel się opinią

Share
d379e6c
d379e6c
Więcej tematów