Trwa ładowanie...
dipfemc

Warszawa: zmiany w segregacji odpadów komunalnych

W Nowym Roku w Warszawie zostaną wprowadzone zmiany w systemie segregacji śmieci. Odpady komunalne będą dzielone na 5-pojemników: metale i tworzywa sztuczne, papier, bio, szkło oraz odpady zmieszane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa: zmiany w segregacji odpadów komunalnych
Warszawa: zmiany w segregacji odpadów komunalnych (East News)
dipfemc

Od nowego roku (1 stycznia) w Warszawie zostanie wprowadzony 5-pojemnikowy system segregacji odpadów komunalnych. Segregacja śmieci będzie dokładniejsza oraz pojawi się ¬nowa frakcja "bioodpady", czyli resztki kuchenne, bez resztek pochodzenia zwierzęcego, tłuszczu i kości.

Jak informuje warszawski Ratusz jeżeli w altanach będą trzy pojemniki, mieszkańcy mogą segregować odpady jak dotychczas, ponieważ zmiany będą wprowadzane stopniowo. Większość obecnych pojemników zostanie oznaczona na nowo.

W nowym systemie segregacji śmieci, które trafiały do czerwonego pojemnika lub worka – "segregowane suche" zostają podzielone na dwie frakcje:

  • "metale i tworzywa sztuczne"– pojemnik lub worek z żółtą naklejką (puste opakowania, zgniecione butelki plastikowe, zakrętki od butelek i słoików, zgniecione puszki po napojach i żywności, torebki, worki foliowe, kartony po sokach i mleku (tzw. tetrapaki) oraz plastikowe opakowania,);
  • "papier" – pojemnik lub worek z niebieską naklejką (czyste opakowania z papieru i tektury, gazety, czasopisma i ulotki, zeszyty, papier biurowy i kartony).
dipfemc

Śmieci z dotychczas czarnego pojemnika na odpady "zmieszane" zostaną podzielone na:

  • odpady "zmieszane", których nie możemy wrzucić do żadnego innego pojemnika, a nie są odpadami niebezpiecznymi - pojemnik lub worek z czarną naklejką (resztki mięsne oraz kości, mokry lub zabrudzony papier, zużyte materiały higieniczne, w tym pieluchy jednorazowe, żwirek z kuwet dla zwierząt, tekstylia, fajans, potłuczone szkło i lustra,);
  • odpady frakcji "bio"– pojemnik lub worek z brązową naklejka (odpadki warzywne i owocowe, fusy po kawie i herbacie, skorupki jaj, zwiędłe kwiaty oraz rośliny doniczkowe, resztki jedzenia bez mięsa, kości oraz tłuszczów zwierzęcych).

Piątym pojemnikiem w nowym systemie segregacji odpadów komunalnych jest:

  • pojemnik na odpady frakcji "szkło" – pojemnik lub worek z zieloną naklejką (puste opakowania szklane, butelki szklane, szklane opakowania po kosmetykach, słoiki oraz puste szklane opakowania po lekach).
dipfemc

Podziel się opinią

Share

dipfemc

dipfemc
Więcej tematów