Trwa ładowanie...
d1bqejp

Warszawa. Zaskakujące odkrycie na lotnisku Chopina

Wyjątkowe odkrycie na warszawskim lotnisku Chopina. Ponad kilogram kokainy ukrytej w cukierkach znaleziono w bagażu obywatelki Brazylii podróżującej do Polski.
Narkotyki warte są pół miliona złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Lotnisko Chopina. Nie były to zwyczajne cukierki
Warszawa. Lotnisko Chopina. Nie były to zwyczajne cukierki (mazowieckie.kas.gov.pl)
d1bqejp

Jak informuje na swoje stronie Izba Administracji Skarbowej w Warszawie, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do kontroli z przejścia "Nic do zgłoszenia" w strefie przylotów Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie, 39-letnią Brazylijkę.

Kobieta zachowywała się nerwowo. W bagażu rejestrowanym zatrzymanej nie znaleziono nic podejrzanego, ale sprawdzenie zawartości foliowej torby, którą miała ze sobą, przyniosło zaskakujący efekt. W reklamówce znajdowała się jedna paczka hermetycznie zapakowanych cukierków. Jak się okazało, nie były to zwyczajne cukierki, a ujawniony w nich biały proszek tylko przypominał cukier.

Wstępne badanie wykazało, że są to narkotyki, a dokładna analiza wykonana w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym w Otwocku potwierdziła, że jest to kokaina. W 53 sztukach cukierków znajdował się narkotyk o łącznej wadze ponad 1 kilograma.

d1bqejp

Kobieta przyznała się do przemytu, jednak podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ochota odmówiła składania wyjaśnień. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu.

O zatrzymaniu obywatelki Brazylii powiadomiona została właściwa Ambasada.

Kobiecie za przemyt narkotyków grozi teraz kara do 15. lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Patryk Jaki bezlitosny dla Rafała Trzaskowskiego: to nie jest złośliwość

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bqejp

Podziel się opinią

Share

d1bqejp

d1bqejp
Więcej tematów