Trwa ładowanie...
d473x4a

Warszawa: wyrok dla Stanisława Sz. Szpiegował na rzecz Rosji

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Stanisława Sz. na cztery lata więzienia za szpiegostwo na rzecz Rosji. Mężczyźnie groziło do 10 lat pozbawienia wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa: wyrok dla Stanisława Sz. Szpiegował na rzecz Rosji
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d473x4a

Prokuratura wnosiła natomiast o 6 lat więzienia, obrona o uniewinnienie, powołując się na „istotne braki dowodowe”. Wyrok jest nieprawomocny. Stanisław Sz.nie przyznał się do udziału w działalności rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU na szkodę Polski.

Akt oskarżenia wobec Stanisława Sz. skierował do sądu mazowiecki wydział departamentu Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji. Proces rozpoczął się we wrześniu 2016 roku. Ze względu na ważny interes państwa oraz wykorzystywanie materiałów objętych ustawą o ochronie materiałów niejawnych, proces miał charakter tajny.

Przypomnijmy, że w październiku 2014 roku Stanisław Sz. i Zbigniew J., podpułkownik Wojska Polskiego, zostali aresztowani. Ówczesny prokurator generalny Andrzej Seremet podkreślił jednak, że mężczyźni nie działali wspólnie, ale obaj mieli szpiegować dla rosyjskiego wywiadu wojskowego. W 2016 roku Zbigniew J. decyzja Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie został skazany na 6 lat więzienia. Podpułkownik dobrowolnie poddał się karze.

Stanisław Sz. ma podwójne obywatelstwo.

d473x4a

Podziel się opinią

Share

d473x4a

d473x4a
Więcej tematów