Trwa ładowanie...

Warszawa wydaje miliony na odśnieżanie, a efektów nie widać

Od pierwszych tej zimy opadów śniegu, czyli od połowy października, na odśnieżanie Warszawy miasto wydało już ok. 60 mln zł. Niestety w przeciwieństwie do śniegu, który wciąż zalega na ulicach stolicy, środki na jego usuwanie topnieją bardzo szybko.

Share
Warszawa wydaje miliony na odśnieżanie, a efektów nie widać
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d3mye84

Budżet, który miasto przewidziało na ten cel, wynosi 102 mln zł, a to oznacza, że z tej puli wydano już ponad połowę. Sam ostatni weekend, podczas którego zima ostro zaatakowała, pochłonął 12 mln zł. Przez cały poprzedni sezon zimowy pługi i solarki wyjeżdżały na stołeczne ulice 46 razy. W tym roku statystyka ta na pewno wzrośnie - do wczorajszego poranka włącznie takich wyjazdów było 41. A na koniec zimy raczej się nie zanosi.

Co zrobi miasto, kiedy skończą się środki, a zima będzie nadal dawać się we znaki? Na razie nie wiadomo. Ale jeśli zatrudnione do usuwania śniegu firmy będą nadal wywiązywały się ze swoich obowiązków tak jak do tej pory, jest duża szansa, że budżet powiększy się o kary, które będą musiały zapłacić za rażące zaniedbania. Kary nałożył już ZTM. Na początek 100 tys. zł.

d3mye84

Podziel się opinią

Share
d3mye84
d3mye84
Więcej tematów