Trwa ładowanie...
d36hyd2
warszawa

Warszawa, Wawer. Tragedia w szkole podstawowej. Nie żyje uczeń

Tragiczne sceny w szkole podstawowej w warszawskim Wawrze. Jeden z uczniów został podczas przerwy dźgnięty nożem przez kolegę. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować. - Jestem wstrząśnięty - skomentował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Do zdarzenia odniósł się również premier Mateusz Morawiecki.
Share
Tragedia rozegrała się na korytarzu szkoły podstawowej nr 195
Tragedia rozegrała się na korytarzu szkoły podstawowej nr 195Źródło: WP.PL, Fot: Katarzyna Romik
d36hyd2

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że tragedia rozegrała się ok. godz. 10 na korytarzu szkoły podstawowej nr 195 przy ul. Króla Maciusia. Jeden z uczniów - ośmioklasista w wieku około 15 lat - miał aż sześciokrotnie dźgnąć nożem swojego rówieśnika. Nie jest jasne dlaczego. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że poszło o pieniądze.

Nastolatek był reanimowany. Choć ratownicy walczyli o jego życie, byli bezsilni. Uczeń zmarł.

Sprawę bada policja i prokuratura. Uczeń, który miał zaatakować rówieśnika, został zatrzymany. Według nieoficjalnych informacji Polsat News już wcześniej sprawiał problemy wychowawcze.

d36hyd2

Zobacz także: Tomczyk o zatrzymaniu Ewy Podleśnej: niebywały skandal

    WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Katarzyna Romik

Komenda Stołeczna Policji wydała krótkie oświadczenie na Twitterze:

d36hyd2

"Policjanci z Wawra interweniowali w jednej ze szkół, w której doszło do tragicznej w skutkach kłótni pomiędzy dwójką nastolatków. W jej trakcie jedno z dzieci miało zaatakować drugie niebezpiecznym narzędziem. Czynności w sprawie prowadzone są pod ścisłym nadzorem prokuratora" - czytamy.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga na razie nie udziela bliższych informacji.

- Otrzymaliśmy informację o tym zdarzeniu. Jesteśmy w kontakcie z dyrektorem szkoły. Monitorujemy sytuację - powiedział z kolei Andrzej Kulmatycki, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Warszawie. Dodał, że w szkole został powołany sztab kryzysowy.

d36hyd2

Szkoła została zamknięta. Burmistrz Wawra skierował do tej placówki psychologów, którzy mają teraz pracować z uczniami.

- Nie ma żadnego zagrożenia dla pozostałych dzieci - zaznaczył Tomasz Oleszczuk z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na briefingu prasowym oznajmił, że jest "wstrząśnięty" tragedią. - Miasto zrobi wszystko ze swojej strony, by pomóc w tej sytuacji. Będziemy z tej tragedii wyciągać wnioski. Policja prosiła jednak, by nie udzielać żadnych szczegółowych informacji. Jestem wstrząśnięty, jak większość warszawiaków, którzy się o tym dowiedzieli - powiedział.

d36hyd2

Do tragedii odniósł się też krótko premier Mateusz Morawiecki. - Bardzo współczuję rodzicom i bliskim tego zamordowanego dziecka - oznajmił na konferencji prasowej.

15-letni sprawca ma zostać przesłuchany. Będzie sądzony jak pełnoletni.

Źródło: WP, fakt.pl, Facebook, Twitter, polsatnews.pl, rmf24.pl, tvn24.pl

d36hyd2

Podziel się opinią

Share
d36hyd2
d36hyd2
Więcej tematów