ycipk-1k20sl

Warszawa. Tłumy na otwarciu nowych stacji metra

Od niedzieli druga linia warszawskiego metra wydłużyła się o trzy stacje. Jako jeden z pierwszych do pociągu wsiadł prezydent Rafał Trzaskowski. Towarzyszył mu tłum mieszkańców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski na nowo otwartej stacji Trocka
Rafał Trzaskowski na nowo otwartej stacji Trocka (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
ycipk-1k20sl

Jeszcze do wczoraj pociągi kończyły kursować na stacji Dworzec Wileński, teraz jadą dalej na Targówek, gdzie otwarto stacje Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Rafał Trzaskowski, wypchanym po brzegi wagonem, przejechał przez nowo otwarte stacje.

Na otwarciu pojawił się też minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Towarzyszyli im mieszkańcy, którzy II linią metra mogą dziś jeździć za darmo.

ycipk-1k20sl

Prace zakończone w maju

Stacje były gotowe już w maju, jednak ich otwarcie się opóźniało. Jeszcze w sierpniu mówiono o brakach w dokumentacji, przez które zagrożony był wrześniowy termin. Ostatecznie jednak udało się go dotrzymać.

- To olbrzymia inwestycja. Ponad miliard złotych, w którym trzy czwarte to pieniądze z Unii Europejskiej, a jedna czwarta z budżetu miasta - mówił Rafał Trzaskowski.

Budowa trwała trzy lata. Teraz przejazd całą drugą linią metra ma trwać ok. 20 minut. Na początku przyszłego roku ma się jednak wydłużyć, bo wtedy planowane jest otwarcie kolejnych stacji. Prace po zachodniej stronie, na Woli, są już na ukończeniu.

ycipk-1k20sl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1k20sl

ycipk-1k20sl
ycipk-1k20sl