Trwa ładowanie...
warszawa

Warszawa. Tłumy na otwarciu nowych stacji metra

Od niedzieli druga linia warszawskiego metra wydłużyła się o trzy stacje. Jako jeden z pierwszych do pociągu wsiadł prezydent Rafał Trzaskowski. Towarzyszył mu tłum mieszkańców.

Share
Warszawa. Tłumy na otwarciu nowych stacji metra
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d30gsx0

Jeszcze do wczoraj pociągi kończyły kursować na stacji Dworzec Wileński, teraz jadą dalej na Targówek, gdzie otwarto stacje Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Rafał Trzaskowski, wypchanym po brzegi wagonem, przejechał przez nowo otwarte stacje.

Na otwarciu pojawił się też minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Towarzyszyli im mieszkańcy, którzy II linią metra mogą dziś jeździć za darmo.

Prace zakończone w maju

Stacje były gotowe już w maju, jednak ich otwarcie się opóźniało. Jeszcze w sierpniu mówiono o brakach w dokumentacji, przez które zagrożony był wrześniowy termin. Ostatecznie jednak udało się go dotrzymać.

d30gsx0

- To olbrzymia inwestycja. Ponad miliard złotych, w którym trzy czwarte to pieniądze z Unii Europejskiej, a jedna czwarta z budżetu miasta - mówił Rafał Trzaskowski.

Budowa trwała trzy lata. Teraz przejazd całą drugą linią metra ma trwać ok. 20 minut. Na początku przyszłego roku ma się jednak wydłużyć, bo wtedy planowane jest otwarcie kolejnych stacji. Prace po zachodniej stronie, na Woli, są już na ukończeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30gsx0

Podziel się opinią

Share
d30gsx0
d30gsx0
Więcej tematów