Trwa ładowanie...
d3cbbwn

Warszawa: "Duotony" Hartwiga w CSW

(inf. własna)

d3cbbwn
d3cbbwn

W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w poniedziałek otwarto wystawę prac Edwarda Hartwiga zatytułowaną "Duotony".

Na wystawie zaprezentowano 40 prac fotograficznych, zestawionych parami przez autora m.in. według podobieństw formatu i formy, a także motywu i sposobu zapisu sytuacji.

Według organizatorów, takie zestawienia pozwalają dostrzec nieustające poszukiwania artysty w zakresie kompozycji fotograficznej, a także zapoznać się z kilkunastoma nigdy dotąd publicznie nie prezentowanymi fotografiami z bogatego archiwum artysty.

Edward Hartwig urodził się w 1909 roku w Moskwie. Po rewolucji Hartwigowie znaleźli się w Lublinie, w którym artysta debiutował pod koniec lat 20. W drugiej połowie lat 30. studiował w Instytucie Graficznym w Wiedniu, w pracowni Rudolfa Kopitza i Hansa Daimlera.

d3cbbwn

Hartwig jest współzałożycielem i członkiem honorowym Związku Polskich Artystów Fotografików, wieloletnim wiceprezesem do spraw artystycznych i przewodniczącym Komisji Artystycznej ZPAF. Członkiem Międzynarodowej Komisji Artystycznej "Féderation Internationale d`Art Photographique" (FIAP). Laureatem wielu nagród, wyróżnień i odznaczeń za dokonania w dziedzinie fotografii artystycznej.

Wystawiał w kraju i za granicą. Kilkakrotnie uczestniczył w wystawach "10 Fotografików Świata" i "10 Wielkich Fotografików Świata FIAP" we Włoszech.

Jego prace znajdują się w licznych zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawa można oglądać do 4 listopada. (mk)

d3cbbwn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cbbwn
Więcej tematów