Trwa ładowanie...
d2mdk99

Warszawa będzie miała świąteczny klimat już 3 grudnia

Mimo, iż od świąt dzielą nas jeszcze niespełna dwa miesiące, to już w niektórych miejscach stolicy można zauważyć pierwsze ślady przygotowań do Bożego Narodzenia. Nie chodzi tu wyłącznie o witryny wystaw sklepowych, które już od kilku lat zaczynają święta w listopadzie. To na Trakcie Królewskim rozpoczął się montaż iluminacji świątecznych.

d2mdk99
d2mdk99

Jak co roku wiele iluminacji oświetli zimową Warszawę. Poza Traktem Królewskim, rozświetlonym od placu Zamkowego po ulicę Spacerową, świątecznych lampek nie zabraknie również na placu Grzybowskim. Miłym zaskoczeniem dla mieszkańców stolicy ma być nowa iluminacja choinki przed Zamkiem Królewskim.

Zeszłoroczne błyszczące choinki, świecąca kaskadowa fontanna oraz całość pozostałych ozdób, które bawiły oczy mieszkańców do 30 stycznia, kosztowały stolicę ponad 4 mln złotych. Miasto nie ma jednak zamiaru oszczędzać na tym przedsięwzięciu. Czyni to Warszawę pewnego rodzaju ewenementem wśród pozostałych miast Polski. Jednak, jak przekonuje Magdalena Łań, z warszawskiego ratusza – Miano stolicy zobowiązuje.

Wszystkim oczekującym świąt i świecącej, świątecznej, Warszawy nie pozostaje nic innego, jak poczekać do 3 grudnia, kiedy to nastąpi uroczyste zapalenie lampek. Póki co możemy jedynie obserwować pojawiające się tu i ówdzie pierwsze oznaki świątecznych przygotowań Warszawy.

d2mdk99
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mdk99
Więcej tematów