Trwa ładowanie...

Wandale niszczą hotele dla pszczół w Warszawie

- Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Nieznani sprawcy spalili hotel dla dzikich zapylaczy - poinformował niedawno Greenpeace na swoich stronach. Jak się okazuje, po odbudowaniu domku dla pszczół, ktoś podpalił go ponownie.

Share
Wandale niszczą hotele dla pszczół w Warszawie
Źródło: WawaLove.pl
d28vof6

Chodzi o pszczeli hotel postawiony w w Forcie Bema. Sto podobnych powstało w zeszłym roku w całej Polsce, dzięki akcji Adoptuj Pszczołę, którą wsparło ponad 5 tys. osób. Była to największą akcją crowdfundingowa w Polsce. Kilkanaście dni temu na terenie sejmowego parku również stanęło stanęło 10 uli. Polski parlament jako drugi na świecie ma swoją własną pasiekę.

Nie bez powodu. Od końca lat zmniejsza się drastycznie liczba pszczelich rodzin. Tymczasem pszczołom zawdzięczamy coś więcej niż tylko miód czy inne produkty pszczele: są one kluczowe dla produkcji żywności, ponieważ to one zapylają rośliny, które spożywamy. Co trzecia łyżka pokarmu, który spożywamy, zależy od aktywności owadów zapylających. W samej Europie od zapylenia zależy ponad 4000 odmian warzyw.

d28vof6

Tymczasem ktoś niszczy pszczele hotele w Warszawie. - Kilka dni temu pokazaliśmy Wam zdjęcia z odbudowy spalonego hotelu dla zapylaczy. Niestety już po 4 dniach hotel został spalony ponownie - donoszą ekolodzy i dodają, że akty wandalizmu w żaden sposób nie zniechęcą nas do działań. - Wręcz przeciwnie. Mamy w końcu za sobą setki tysięcy sympatyków, osób które wspierają nas od dawna i dają nam siłę do działania. Możecie być pewni, że z jeszcze większą mocą będziemy pomagać dzikim zapylaczom, tak jak one pomagają nam codziennie zapełnić talerze - informują. Niezależnie od swoich działań, zgłoszą sprawę policji.

d28vof6

Podziel się opinią

Share
d28vof6
d28vof6
Więcej tematów