Trwa ładowanie...
22-11-2014 01:42

Wandal z Rosji wyrył swoje inicjały na ścianie Koloseum. Milion euro odszkodowania

Niebywały przypadek bezmyślności opisują włoskie media. Pewien rosyjski turysty postanowił wyryć swoje inicjały na ścianie Koloseum. Teraz zarządca zabytku może domagać się od Rosjanina miliona euro odszkodowania.

Wandal z Rosji wyrył swoje inicjały na ścianie Koloseum. Milion euro odszkodowaniaŹródło: PAP/EPA, fot: Soeren Stache
d3yppss
d3yppss

42-latek miał plan: pozostawić w Koloseum swoje inicjały. I plan ten zrealizował - częściowo. Zdążył bowiem wyryć kamieniem gigantyczną literę K. Przerwała mu jedna ze strażniczek starożytnego amfiteatru.

Natychmiast wezwano karabinierów, a prokurator wydał w ekspresowym tempie nakaz zatrzymania Rosjanina. W trybie przyspieszonym stanie on przed sądem.

Wyryta przez niego litera jest doskonale widoczna i znajduje się na fragmencie muru, który został właśnie odrestaurowany.

Szczególnie we Włoszech oczekuje się, że Rosjanin zostanie przykładnie ukarany, by skuteczniej odstraszyć bezmyślnych od niszczenia światowego dziedzictwa. Niestety, opisywany przypadek to w 2014 r. już piąty tego typu akt wandalizmu.

d3yppss

M.in. w styczniu przyłapano 12-letniego Australijczyka, którego rodzice stali na czatach, kiedy ten niszczył jedną ze ścian. W marcu podobnego czynu dopuścił się kanadyjski nastolatek, a w maju - jego rówieśnik z Brazylii.

Zobacz: wrak greckiego statku handlowego sprzed dwóch tysiącleci
d3yppss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yppss
Więcej tematów