Trwa ładowanie...
d2zylwl
IAR

Wandal z Rosji wyrył swoje inicjały na ścianie Koloseum. Milion euro odszkodowania

Niebywały przypadek bezmyślności opisują włoskie media. Pewien rosyjski turysty postanowił wyryć swoje inicjały na ścianie Koloseum. Teraz zarządca zabytku może domagać się od Rosjanina miliona euro odszkodowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wandal z Rosji wyrył swoje inicjały na ścianie Koloseum. Milion euro odszkodowania
(PAP/EPA, Fot: Soeren Stache)
d2zylwl

42-latek miał plan: pozostawić w Koloseum swoje inicjały. I plan ten zrealizował - częściowo. Zdążył bowiem wyryć kamieniem gigantyczną literę K. Przerwała mu jedna ze strażniczek starożytnego amfiteatru.

Natychmiast wezwano karabinierów, a prokurator wydał w ekspresowym tempie nakaz zatrzymania Rosjanina. W trybie przyspieszonym stanie on przed sądem.

Wyryta przez niego litera jest doskonale widoczna i znajduje się na fragmencie muru, który został właśnie odrestaurowany.

d2zylwl

Szczególnie we Włoszech oczekuje się, że Rosjanin zostanie przykładnie ukarany, by skuteczniej odstraszyć bezmyślnych od niszczenia światowego dziedzictwa. Niestety, opisywany przypadek to w 2014 r. już piąty tego typu akt wandalizmu.

M.in. w styczniu przyłapano 12-letniego Australijczyka, którego rodzice stali na czatach, kiedy ten niszczył jedną ze ścian. W marcu podobnego czynu dopuścił się kanadyjski nastolatek, a w maju - jego rówieśnik z Brazylii.

Zobacz: wrak greckiego statku handlowego sprzed dwóch tysiącleci

d2zylwl

Podziel się opinią

Share
d2zylwl
d2zylwl
Więcej tematów