Trwa ładowanie...
d4f7y41
d4f7y41
IAR

Walki w Kramatorsku. Mieszkańcy wykorzystywani jako żywe tarcze

Trwa operacja antyterrorystyczna w Kramatorsku koło Doniecka. Do miasta wjechały ukraińskie transportery opancerzone.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4f7y41

Według portalu „Nowosti Donbassa”, nie działają sklepy i transport publiczny. Terroryści podpalili trolejbusy. MSW twierdzi, że separatyści otrzymali rozkaz przebrania się w czarne mundury podobne do tych, jakie nosi ukraińska milicja. Mają oni strzelać do cywilów. Wcześniej MSW poinformowało, że zniszczono dwa posterunki bojowników koło lotniska w Kramatorsku. Udało się odbić wieżę telewizyjną.

Według kierownictwa operacji antyterrorystycznej, zastrzelono osobę o pseudonimie „Stokrotka” odpowiedzialną za łączność z Igorem Girkinem, oficerem rosyjskiego wywiadu wojskowego, który kieruje bojownikami w Słowiańsku. W tym mieście zniszczono także pozycje snajperów w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Terroryści chcieli także sparaliżować pracę tamtejszej stacji kolejowej oraz zatruć wodę w Gorłowce. Nie udało im się to. Tutaj zatrzymano najbliższego współpracownika innego znanego dywersanta o pseudonimie „Abwehr”.

Kierownictwo operacji antyterrorystycznej podkreśla, że przebiega ona w wyjątkowo trudnych warunkach, ponieważ mieszkańcy są wykorzystywani przez separatystów, jako żywe tarcze.

d4f7y41

Podziel się opinią

Share

d4f7y41

d4f7y41
Więcej tematów