Trwa ładowanie...
01-09-2014 14:56

Walka ze smogiem trwa. Miasto uzyskało 14 mln pożyczki na wymianę piecyków

Mimo sądowego unieważnienia uchwały zakazującej palenia węglem w Krakowie, walka urzędników ze smogiem nie ustaje. Miasto uzyskało właśnie pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na likwidację starych palenisk.

Share
Walka ze smogiem trwa. Miasto uzyskało 14 mln pożyczki na wymianę piecykówŹródło: WP.PL, fot: Robert Kulig
d3wckc0

Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska podjęła właśnie uchwałę o udzieleniu pożyczki na krakowską walkę ze smogiem. Jeszcze w tym roku miasto otrzyma 14 mln zł. Miasto będzie miało 10 lat na spłacenie długu, przy czym po oddaniu 50 proc. kapitału i 10 proc. odsetek będzie mogło ubiegać się o umorzenie 1,5 mln zł pożyczki.

Za uzyskane z WFOŚ pieniądze Kraków będzie mógł kontynuować likwidację pieców węglowych w domach mieszkańców. W tym roku złożono już wnioski na ponad 50 mln zł w ramach programu ograniczającego niską emisję.

Tak jak zakładał plan finansowy, miasto wydało już 24 mln zł na wymianę palenisk. Już w połowie sierpnia zabrakło środków, więc kolejne wnioski będą rozpatrywane dopiero w przyszłym roku. Dzięki pożyczce możliwa będzie dalsza wymiana starych pieców na ekologiczne.

d3wckc0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wckc0
d3wckc0
Więcej tematów