Trwa ładowanie...
d2ne7f0

Walka o kupno Radia ZET się zaostrza. Fratria dostała kredyt

Grupa medialna Fratria ma zapewnione środki na zakup Eurozetu od Czech Media Invest. Fratria złożyła czeskim właścicielom ofertę kupna Radia ZET. O przejęcie radia ubiegają się także inne podmioty z polskiego rynku medialnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O Eurozet rywalizują również Agora, ZPR Media oraz PMPG Polskie Media
O Eurozet rywalizują również Agora, ZPR Media oraz PMPG Polskie Media (East News)
d2ne7f0

Czescy właściciele próbują sprzedać Eurozet od października tego roku. O grupę radiową oprócz Fratrii starają się również Agora, ZPR Media oraz PMPG Polskie Media. Ostatnie z przedsiębiorstw wydawało się faworytem w wyścigu o rozgłośnie Eurozetu, ale sytuacja uległa zmianie.

Wszystko za sprawą pożyczki, której Fratrii zdecydował się udzielić Bank Pekao SA. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, wysokość kredytu na zakup Eurozetu ma wynieść 51 mln euro. Według portalu nie oznacza to jednak, że grupa medialna braci Karnowskich jest już dogadana z Czechami.

Z doniesień portalu wynika, że nie tylko wydawca "W Sieci" może liczyć na wsparcie finansowe przy transakcji. PMPG Polskie Media miały bowiem porozumieć się z jednym z funduszy inwestycyjnych, zaś Agora może liczyć na wsparcie George'a Sorosa. ZPR Media ma natomiast złożyć ofertę w oparciu o zasoby własne.

d2ne7f0

Zobacz także: Miasto murem podzielone. Naprzeciw siebie stoją Polacy i Romowie

W ostatnich latach flagowa rozgłośnia Eurozetu, czyli Radio ZET zanotowała spore spadki słuchalności. Według badania Radio Track, w porównaniu do ubiegłego roku, jej udział w rynku spadł z 13,9 do 12,3 proc. Mimo to grupa wypracowała w 2017 roku 38,1 mln zł zysku.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ne7f0

Podziel się opinią

Share

d2ne7f0

d2ne7f0
Więcej tematów