Trwa ładowanie...
dyc6r6w
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wałęsa: niech Grass zrzeknie się honorowego obywatelstwa Gdańska

Były polski prezydent, laureat pokojowej nagrody Nobla Lech Wałęsa wezwał Guentera Grassa do rezygnacji z honorowego obywatelstwa Gdańska - podała agencja dpa, powołując się na wypowiedź, która ukaże się w poniedziałkowym numerze niemieckiego dziennika "Bild".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wałęsa: niech Grass zrzeknie się honorowego obywatelstwa Gdańska
(AFP)
dyc6r6w

Wałęsa mówił "Bildowi": "Grass nie otrzymałby wyróżnienia, gdyby było wiadomo, że był w SS. Byłoby najlepiej, gdyby sam zrezygnował".

Pochodzący z Gdańska niemiecki pisarz, laureat nagrody Nobla w dziedzinie literatury, przyznał w sobotnim wywiadzie dla dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung", że pod koniec wojny służył w Waffen-SS.

Grass został honorowym obywatelem Gdańska w 1993 roku.

Jacek Lepiarz

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów