Trwa ładowanie...

Wałbrzych: Kary w zawieszeniu dla policjantów. "Tylko przekroczyli uprawnienia"

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu skazał dwóch policjantów na dziesięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata w związku z nieumyślnym spowodowaniem śmierci bezdomnego. Do tego zostali ukarani grzywną oraz zakazem wykonywania zawodu.

Share
Wałbrzych: Kary w zawieszeniu dla policjantów. "Tylko przekroczyli uprawnienia"Źródło: WP.PL
d1yuow7

W marcu 2017 roku. dwóch policjantów miało przewieźć przemoczonego i wyziębionego bezdomnego na komendę. W trakcie przewożenia dostali wezwanie na inną interwencję, więc zostawili człowieka w lesie i pojechali dalej. Wrócili po niego po blisko trzech godzinach, ale mężczyzna już nie żył. - W notatce służbowej napisali, że podczas patrolu przypadkowo znaleźli zwłoki nieznanego mężczyzny. Poświadczyli nieprawdę - powiedział prokurator Tomasz Orepuk.

Prokurator dodał też, że nie przyznawali się do winy, ale podczas śledztwa złożyli odpowiednie wyjaśnienia.

Funkcjonariusze zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci, niedopełnienie obowiązków służbowych, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy. Wałbrzyski sąd skazał ich na kary dziesięciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, grzywnę tysiąc złotych dla każdego, pokrycia połowy kosztów procesu oraz nie mogą wykonywać zawodu policjanta przez trzy lata. Do zawieszenia w zawodzie zaliczono okres od marca 2017 roku do dnia wyroku.

Sąd uznał też, że nie są winni śmierci bezdomnego, a tylko przekroczyli swoje uprawnienia i nie dopełnili obowiązków służbowych.

d1yuow7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yuow7
d1yuow7
Więcej tematów