Trwa ładowanie...

Wałbrzych: 21-latek strzelał z wiatrówki do przechodniów. W domu miał mały arsenał

Młody wałbrzyszanin strzelał z wiatrówki do przechodzącego ulicą nastolatka, w wyniku czego 19-latek został zraniony w szyję i klatkę piersiową. W mieszkaniu „snajpera” policja znalazła całkiem pokaźny arsenał.

Share
Wałbrzych: 21-latek strzelał z wiatrówki do przechodniów. W domu miał mały arsenał
Źródło: WP, Fot: Tomasz Gdaniec
d2rsjl8

Na jednej z ulic Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) 19-latek został kilkukrotnie trafiony strzałami z wiatrówki. Strzelcem okazał się 21-letni mieszkaniec miasta, który celował z okna swojego mieszkania. Ranny nastolatek trafił niezwłocznie do wałbrzyskiego szpitala, gdzie został objęty opieką medyczną.

- Na miejsce zdarzenia została wezwana policja. Po zlokalizowaniu mieszkania, z którego padły strzały, i wejściu do niego, funkcjonariusze zabezpieczyli wiatrówkę. Jednak, jak się okazało, nie była to jedyna broń, którą przechowywał 21-latek – mówi asp. Joanna Żygłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

d2rsjl8

Podczas przeszukania mieszkania, funkcjonariusze natrafili na mały arsenał. Wałbrzyszanin był bowiem w posiadaniu trzech rewolwerów wraz z amunicją, kuszy z bełtami oraz kilku sztuk broni białej. 21-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała 19-latka, jednak nie przyznał się do tego czynu. Nie potrafił on również wytłumaczyć, dlaczego strzelał do przechodzącego ulicą chłopaka.

- W świetle prawa podejrzanemu grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają dokładne okoliczności tej sprawy – dodaje Żygłowicz.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2rsjl8

Podziel się opinią

Share
d2rsjl8
d2rsjl8
Więcej tematów