Trwa ładowanie...
d2xkc7t
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W związku z epidemią eboli USA wyślą do Afryki 50 ekspertów

Władze USA ogłosiły, że w związku z epidemią eboli w Afryce Zachodniej wyślą w rejon ogniska choroby co najmniej 50 specjalistów ds. zdrowia publicznego. Eksperci przybędą tam w ciągu miesiąca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W związku z epidemią eboli USA wyślą do Afryki 50 ekspertów
(PAP/EPA)
d2xkc7t

Przywoływany przez BBC szef amerykańskiego Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób (CDC) Thomas Frieden powiedział, że obecnie epidemia jest poza kontrolą, lecz jego zdaniem może zostać powstrzymana.

- Wiemy, jak powstrzymać ebolę. To stare dobre zasady zdrowia publicznego: znaleźć pacjentów, upewnić się, że są leczeni, odszukać osoby, z którymi mogły mieć kontakt, wyśledzić je, edukować ludzi, kontrolować infekcje w szpitalach - powiedział Frieden.

Od początku roku na ebolę zmarło już 728 osób w Gwinei, Liberii i Sierra Leone. Śmiertelność wśród osób zarażonych w chwili obecnej ocenia się na 55 proc. Do symptomów choroby należą: gorączka, krwotoki wewnętrzne i zewnętrzne, a w ostatnim stadium choroby - wymioty i biegunka.

BBC podała także, że stan amerykańskiego lekarza Kenta Brantly'ego, zarażonego wirusem eboli, poprawia się. Mężczyznę w sobotę przetransportowano z Liberii do USA.

d2xkc7t

Podziel się opinią

Share

d2xkc7t

d2xkc7t
Więcej tematów