Trwa ładowanie...

W zamachu w Doniecku zginął znany prorosyjski bojownik Arsen "Motorola" Pawłow

• W wyniku zamachu zginął Arsen "Motorola" Pawłow
• Pawłow był jednym z komendantów separatystycznej, prorosyjskiej Donieckiej Republiki Ludowej
• 33-letni bojownik zginął w windzie, na skutek eksplozji ładunku wybuchowego
• Władze DRL oskarżyły o jego śmierć Kijów
• "Terrorysta, Arsen 'Motorola' Pawłow, został zlikwidowany. Wszystko wskazuje na to, że przez własnych wspólników" - napisał rzecznik MSW Ukrainy

W zamachu w Doniecku zginął znany prorosyjski bojownik Arsen "Motorola" PawłowŹródło: Agencja Gazeta, fot: Agata Grzybowska
d33quh0
d33quh0

W Doniecku na wschodzie Ukrainy w wyniku zamachu zginął jeden z komendantów oddziałów separatystycznej, prorosyjskiej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL), Arsen Pawłow, pseudonim Motorola.

Poszukiwany przez władze Ukrainy 33-letni bojownik chwalił się w wywiadach, że osobiście zabił co najmniej 15 ukraińskich żołnierzy.

Samozwańcze władze DRL oskarżyły o śmierć Pawłowa Kijów, a jej przywódca Ołeksandr Zacharczenko oświadczył, że zamach oznacza, iż prezydent Petro Poroszenko złamał rozejm i wypowiedział separatystom otwartą wojnę.

Przewodniczący Rady Narodowej (parlamentu) DRL Denis Puszylin ocenił, że ukraińskie władze zaczęły wykorzystywać metody terrorystyczne. - Kijów ciągle dąży do rozwiązania konfliktu siłą, ale nie jest w stanie odnieść zwycięstwa militarnego, dlatego wykorzystuje metody terrorystyczne. Z pomocą tego zabójstwa strona ukraińska chce zdestabilizować sytuację w republice - powiedział Puszylin, cytowany przez media separatystów.

d33quh0

Do zamachu doszło w niedzielę późnym wieczorem w bloku w centrum Doniecka, w którym Arsen Pawłow mieszkał z rodziną. W windzie, w której się znajdował, eksplodował ładunek wybuchowy. Jako pierwsze o zdarzeniu poinformowały media rosyjskie.

Śmierć Pawłowa potwierdzili przedstawiciele Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i MSW w Kijowie. "Terrorysta, Arsen 'Motorola' Pawłow, został zlikwidowany. Wszystko wskazuje na to, że przez własnych wspólników" - napisał na Facebooku rzecznik MSW Artem Szewczenko.

W sierpniu w Ługańsku doszło do nieudanej próby zamachu na przywódcę Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) Ihora Płotnickiego. Ukraińskie służby zapewniały wtedy, że nie miały z tym nic wspólnego. We wrześniu w Gorkach pod Moskwą zastrzelony został Ukrainiec Jewgienij (Jewhen) Żylin, lider prorosyjskiego ruchu Opłot, jeden z organizatorów walk przeciw ukraińskim siłom rządowym w Donbasie.

Konflikt na wschodzie Ukrainy trwa od wiosny 2014 roku. Zginęło w nim dotychczas ponad 9,5 tysiąca osób.

d33quh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33quh0
Więcej tematów