Trwa ładowanie...
d3wiv3v
d3wiv3v

W Zakopanem przyznano Złote, Srebrne i Brązowe Ciupagi

Jury 33. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich po całonocnych obradach przyznało w sobotę Złote, Srebrne i Brązowe Ciupagi. Zdaniem jury, poziom tegorocznego festiwalu był bardzo wysoki i wyrównany.
Share
d3wiv3v

Złote Ciupagi oraz nagrody pieniężne o równowartości tysiąca dolarów otrzymali: w kategorii zespołów tradycyjnych - zespół im. Ludwika Łojasa z Łopusznej, a w kategorii zespołów prezentujących folklor w formie artystycznie przetworzonej - zespół "Gencsapati" z węgierskiej wioski Gencsapati.

Na Złote Ciupagi w kategorii zespołów stylizowanych zasłużyły - zdaniem jury - ex equo zespół turecki "Motif Halk Oyunlari Egitim Dernegi Genclik Kulubu" i zespół francuski "Arcadancse" z miasteczka Saint Marcel.

Zespoły z Polski otrzymały także Brązowe Ciupagi: zespół regionalny "Grojcowianie" z Wieprza koło Żywca (w kategorii zespołów tradycyjnych) i zespół Regionalny Towarzystwa Pieśni i Tańca "Dolina Dunajca" z Nowego Sącza (w kategorii zespołów prezentujących folklor w formie artystycznie opracowanej).

Jak powiedział dziennikarzom przewodniczący jury prof. Alojzy Kopoczek, poziom tegorocznego festiwalu był bardzo wyrównany, wartościowy etnograficznie i wysoki artystycznie. (mp)

d3wiv3v

Podziel się opinią

Share
d3wiv3v
d3wiv3v
Więcej tematów