Qaqwqwrqw

W weekend gwałtowna zmiana pogody. Burze i grad. Pogoda na majówkę

Dziś poczujemy przedsmak nadchodzącego lata. Na termometrach lokalnie może być nawet 29 stopni. W nadchodzący weekend jednak szykuje się gwałtowna zmiana pogody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na weekend. Zapowiada się deszczowo i burzowo
Prognoza pogody na weekend. Zapowiada się deszczowo i burzowo (East News)
Qaqwqwrqw

Prognoza pogody na piątek

W piątek pogodę kształtować będzie niewielki ośrodek niżowy znad wschodnich Niemiec i zachodniej Polski. Późnym popołudniem i pod koniec dnia na zachodzie kraju zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego.

Z kierunków południowych napływać będą ciepłe masy powietrza.

Qaqwqwrqw

Przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów.

Dopiero po południu na północy i północnym-wschodzie Polski (w pasie wybrzeża, na Warmii, Mazurach i Podlasiu) pojawią się pojedyncze, mocno wypiętrzone chmury kłębiaste, z których miejscami popada przelotny deszcz i wystąpią lokalne burze - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

Późnym popołudniem i pod koniec dnia na zachodzie kraju (w pasie od zachodniej części Zachodniopomorskiego przez Lubuskie po zachodnie regiony Dolnego Śląska) zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego, która przyniesie chmury i nieco intensywniejsze, przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Możliwy także grad.

Qaqwqwrqw

Prognoza pogody. Będzie upalnie

Nad całą Polskę rozleje się ciepło. Na termometrach średnio od 25 do 28 a nawet 29 st. C. Będzie to najcieplejszy dzień od początku roku.

Chłodniej, bo do 24 st. C będzie w północno-wschodniej Polsce oraz w pasie przedgórza.

Wiatr będzie wiał słabo, jedynie na południu umiarkowanie z kierunku południowo wschodniego. Podczas burz (po południu na północnym-wschodzie kraju, a późnym popołudniem i pod koniec dnia także na zachodzie Polski) deszcz popada nieco intensywniej i powieje porywisty wiatr do 60 km/h.

Qaqwqwrqw

Prognoza pogody na weekend

W weekend pogodę w kraju zaczną kształtować niże znad środkowej i wschodniej Europy, którym towarzyszyć będą przemieszczające się przez Polskę strefy frontów atmosferycznych przynoszące chmury, opady deszczu i lokalne burze.

Zaczną do nas docierać chłodniejsze masy powietrza znad Atlantyku.

W sobotę będzie na ogół zachmurzenie umiarkowane i duże. W wielu miejscach Polski południowej, centralnej oraz północnej spodziewać się można opadów deszczu ora burz, podczas których silniej powieje wiatr oraz niewykluczone, że pojawi się grad.

Qaqwqwrqw
Cumulus
Podziel się

Najmocniejszych opadów spodziewać się można w Małopolsce, gdzie może dojść do lokalnych podtopień. Ciepła masa powietrza pozostanie jedynie nad województwami wschodnimi, gdzie można spodziewać się maksymalnych temperatur w okolicach 25 stopni.

Im dalej na zachód, tym chłodniej. W województwach centralnych i południowych maksymalna temperatura osiągnie jedynie 15-16 stopni. Najchłodniej będzie nad samym morzem, gdzie zaledwie 10-12 stopni - pisze dla Wirtualnej Polski bloger pogodowy Jarosław Turała.

Sprawdź, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach na pogoda.wp.pl.

Qaqwqwrqw
Cumulus
Podziel się

Prognoza pogody na kolejny tydzień

Według najnowszych, długoterminowych prognoz pogody przyszły tydzień, za sprawą niżów, głównie znad wschodniej i południowo-wschodniej Europy oraz przemieszczających się przez obszar Polski frontów atmosferycznych zapowiada się ze zmienną aurą – sporo chmur i opadów deszczu.

Będzie także chłodnej, bo temperatura wahać się będzie pomiędzy 10 a 19 st. C.

Zobacz także: Pożar Notre Dame. Nagrania świadków zdarzenia

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw