Trwa ładowanie...

W weekend Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu

W sobotę i niedzielę na poznańskim Starym Rynku będzie można podziwiać w akcji artystów z całego świata, którzy specjalizują się w rzeźbieniu w lodzie. Niestety, w tym roku rzeźby nie postoją zbyt długo.

Share
W weekend Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu
Źródło: Urząd Miasta Poznania
d2cpbra

Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej odbędzie się w Poznaniu już po raz dziewiąty. Podczas dwudniowej imprezy na Starym Rynku będzie można zobaczyć na żywo, jak powstają niepowtarzalne lodowe arcydzieła, do których rzeźbiarze zużyją 160 brył lodu ważących ponad 20 ton. W tym roku w festiwalu wezmą udział najbardziej utalentowani artyści i mistrzowie świata m.in. z Japonii, Stanów Zjednoczonych, Finlandii czy Malezji.

- Jesteśmy dumni z tego, że Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej na stałe wpisał się w kalendarz grudniowych wydarzeń w Poznaniu i że przyciąga na Stary Rynek tysiące widzów - mówi Łukasz Goździor, dyrektor Biura Promocji Miasta.

d2cpbra

Tegoroczna impreza pod nazwą STIHL Poznań Ice Festival rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00. W ramach konkurencji Speed Ice Carving rzeźbiarze będą mieli kilkadziesiąt minut na odtworzenie wzoru konkursowego w bryle lodu. Zwycięży najwierniej wykonana praca. Następnego dnia formuła zawodów będzie inna. W Konkursie Głównym 12 dwuosobowych zespołów będzie przygotowywać rzeźbę o dowolnej tematyce. Tym razem rywalizujący nie będą tak mocno zdeterminowani czasowo jak w sobotę - na wykonanie swojej pracy będą mieli cały dzień (początek o godz. 8.00).

Niestety, w tym roku piękne rzeźby lodowe nie postoją na Starym Rynku zbyt długo. Wszystko z powodu pogody - prognozy na najbliższe dni wskazują, że w Poznaniu temperatura będzie utrzymywać się na poziomie kilku stopni powyżej zera.

W ramach tegorocznego STIHL Poznań Ice Festival odbędzie się również Winter Camp. Na pl. Wolności stanie Specjalne Miasteczko Zimowe, gdzie będzie można spróbować swoich sił we wspinaczce na ścianę lodową, wziąć udział w zawodach w wiszeniu na czekanach, a także zapoznać się z wyglądem i funkcjonowaniem igloo oraz namiotu himalajskiego. Winter Camp to również wspaniała okazja do wzięcia udziału w szkoleniach, pokazach filmowych i spotkaniach ze specjalnymi gośćmi. Przez cały weekend na placu Wolności będzie można spróbować także jedzenia, które himalaiści zabierają ze sobą na wspinaczkę.

Podczas STIHL Poznań Ice Festival będzie można także otrzymać pamiątkową koszulkę Check-in Poznań. Aby ją zdobyć, należy opublikować zdjęcie z tego wydarzenia na portalu społecznościowym Instagram ze znacznikiem #icefest i pokazać je w Centrum Informacji Turystycznej przy Starym Rynku. W weekendy centrum czynne jest od godziny 10.00 do 17.00. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

d2cpbra

Podziel się opinią

Share
d2cpbra
d2cpbra
Więcej tematów