Trwa ładowanie...

W Warszawie ustanowiono nowy rekord świata w czytaniu zbiorowym na świeżym powietrzu

282 osoby spotkały się w niedzielę w warszawskim pasażu Wiecha ustanawiając nowy rekord w liczbie czytających wspólnie na świeżym powietrzu. Najczęściej czytaną książką była publikacja "Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia".

Share
W Warszawie ustanowiono nowy rekord świata w czytaniu zbiorowym na świeżym powietrzu
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d1jy3ov

- Mimo niesprzyjającej pogody udało się ustanowić nowy rekord - podczas zeszłorocznej edycji Big Book Festiwal na wspólne czytanie zebrało się 163 osoby, w tym roku czytały 282 osoby. Czytały bardzo różne książki - od Gombrowicza do Masłowskiej, ale też książki dla dzieci, magazyny z modą, gazety - powiedziała rzecznik prasowy Big Book Festival Katarzyna Petrykowska.

Najczęściej czytaną książką podczas tegorocznej próby pobicia rekordu była publikacja, która ma premierę na tegorocznym festiwalu - "Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia".

Jej redaktorka Anna Król przeprowadziła rozmowy m.in. z przybranym synem Iwaszkiewicza Wiesławem Kępińskim, córką pisarza - Marią i długoletnią gospodynią domu na Stawisku, Zofią Dzięcioł. W książce po raz pierwszy opublikowano korespondencję Iwaszkiewicza z jego sekretarzem Szymonem Piotrowskim.

d1jy3ov

Podziel się opinią

Share
d1jy3ov
d1jy3ov
Więcej tematów