Trwa ładowanie...
d48u58u

W walkach w Doniecku zginęło trzech cywilów. Trwa szturm na lotnisko

Trzy osoby zginęły, a dwie odniosły obrażenia w walkach między prorosyjskimi separatystami a siłami rządowymi w Doniecku na wschodzie Ukrainy - podały władze tego miasta. Według nich rebelianci szturmują kontrolowane przez ukraińskie wojsko donieckie lotnisko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mimo rozejmu wciąż trwają walki między prorosyjskimi rebeliantami a siłami Ukrainy
Mimo rozejmu wciąż trwają walki między prorosyjskimi rebeliantami a siłami Ukrainy (PAP/EPA, Fot: ROMAN PILIPEY)
d48u58u

"Walki w rejonie lotniska trwają. (...) W wyniku strzelaniny między bojownikami Donieckiej Republiki Ludowej a ukraińskimi wojskowymi w rejonie rynku Putyliwskiego odłamkami ranione zastały dwie kobiety. Płonie dziewięciopiętrowy budynek" - głosi komunikat.

W późniejszym komunikacie władze Doniecka poinformowały, że w następstwie ostrzału artyleryjskiego zginęły trzy cywilne osoby. Pociski poważnie uszkodziły domy i infrastrukturę w dzielnicy Kijowska. "W miejscu eksplozji wybuchły pożary, które gaszą oddziały Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych" - czytamy.

Dowództwo ukraińskiej operacji antyterrorystycznej podało ze swej strony, że w ostatnim czasie rebelianci w mniejszym stopniu ostrzeliwują pozycje wojsk ukraińskich, natomiast częściej atakują miejscowości, przy których znajdują się siły rządowe.

d48u58u

"Celem tych prowokacji jest dyskredytacja sił operacji antyterrorystycznej i zastraszenie mieszkańców Donbasu" - napisało dowództwo na swoim profilu na Facebooku. "Bandyci ostrzelali miejscowości Orłowka, Wełyka Krynka i Kurachowo. Efektem bandyckich ataków są ofiary śmiertelne i ranni wśród miejscowej ludności cywilnej" - zaznaczono.

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk powiedział na środowym posiedzeniu rządu, że każdego dnia jego kraj traci w wyniku konfliktu zbrojnego w Donbasie 80 mln hrywien (ok. 6,3 mln dolarów). Dodał, że Ukrainie potrzebny jest pokój, ale nie pokój za wszelką cenę.

d48u58u

Podziel się opinią

Share
d48u58u
d48u58u
Więcej tematów