Trwa ładowanie...

W Trójmieście ciągle pada. Zagrożenie powodzią w Gdańsku

Gdańszczanie obawiają się powodzi, ponieważ pada tam od doby i sytuacja z godziny na godzinę staje się coraz bardziej niepokojąca. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie 3 stopnia dla województwa pomorskiego.
Share
Zabezpieczenia przed zalaniem przed Galerią Bałtycką
Zabezpieczenia przed zalaniem przed Galerią BałtyckąŹródło: WP.PL, Fot: Elwira Piwowarska
d28ftc4

Gdańsk obawia się powodzi. Zobacz zdjęcia.

Źródło: WP

W Gdańsku deszcz intensywnie pada od środowego poranka. Intensywne opady spowodowały wylanie Potoku Oruńskiego, który zalał fragment ul. Niepołomickiej w Gdańsku i doprowadził do jej zamknięcia. Rano było duże zagrożenie przelania się zbiornika Srebrniki - do poziomu przelania zostało ok. 20 cm - dlatego zamykane i zabezpieczane są fragmenty al. Żołnierzy Wyklętych, Słowackiego oraz Grunwaldzkiej we Wrzeszczu.

Zobacz też: Alarm w Gdańsku

Światełkiem w tunelu są najnowsze doniesienia gdańskich urzędników. "O ok. 10 cm obniżył się stan wody Zbiornika Srebrniki. Jedynie Zbiornik Zabornia zaczyna się przelewać" - czytamy na profilu FB Miasta Gdańsk.

Służby rozkładają zapory przeciwpowodziowe przed wystąpieniem wód Potoku Strzyża. Zapełniają się zbiorniki przy ul. Kartuskiej i w Oliwie - informuje trojmiasto.pl. Zabezpieczono też m.in. wejście do Galerii Bałtyckiej.

d28ftc4

Ostrzeżenie 3. stopnia dla Pomorza

Urząd miasta podał, że intensywne opady deszczu przewidywane są do godz. 18. W województwie pomorskim suma opadów wyniesie od 10 mm do 25 mm, ale miejscami przekroczy 50 mm. Wydano ostrzeżenie hydrologiczne 3 stopnia - informuje IMGW.

Ulewa, która przeszła nad Pomorzem w połowie lipca zeszłego roku, wyrządziła wiele szkód w całym Trójmieście, ale najwięcej w Gdańsku. Miasto wyceniło swoje straty na 10,5 mln zł (m.in. zalane lokale komunalne, uszkodzone tramwaje, itp.). Jeszcze wyższe i trudno policzalne szkody ponieśli mieszkańcy, których domy, sklepy i lokale użytkowe zostały podtopione. Podczas powodzi we Wrzeszczu zginęło dwóch mężczyzn. Kiedy brodzili w wodzie, zostali porażeni prądem.

d28ftc4

Zobacz też: Polska po nawałnicach

Zobacz też: Prognoza WP na 27 lipca

d28ftc4

Podziel się opinią

Share
d28ftc4
d28ftc4
Więcej tematów