Trwa ładowanie...

W stolicy więcej tirów niż autobusów miejskich

W godzinach szczytu po stolicy może jeździć 10 razy więcej tirów niż miejskich autobusów. Ratusz wydał 10 627 identyfikatorów uprawniających do wjazdu ciężarówek w zakazanych godzinach - informuje "Życie Warszawy".

W stolicy więcej tirów niż autobusów miejskichŹródło: AFP, fot: Robert Grahn
d43w6wa
d43w6wa

Zakaz wjazdu do miasta w godzinach szczytu obowiązuje od 2006 r. Teoretycznie między 7 i 10 oraz 16 i 20 mogą jeździć tylko ciężarówki z identyfikatorami C16, które Zarząd Dróg Miejskich miał wydawać w wyjątkowych sytuacjach.

Według danych z listopada, ZDM wydał 10 627 identyfikatorów; dla porównania Miejskie Zakłady Autobusowe mają w szczycie na ulicach do 1090 pojazdów. Jak mówi rzecznik ZDM Adam Sobieraj, wnioski przechodzą przez sito selekcji, wiele jest odrzucanych. - Na terenie Warszawy trwa po prostu dużo budów, które trzeba obsłużyć - wyjaśnia.

Jak stwierdza gazeta, to jednak słabe wytłumaczenie, bo wykonawcy II linii metra między rondem Daszyńskiego i Dworcem Wileńskim mają 200 identyfikatorów. A nawet jeśli doliczyć inne duże inwestycje w stolicy, to do prawie 11 tys. zezwoleń będzie daleko - ocenia "Życie Warszawy".

d43w6wa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43w6wa
Więcej tematów