Trwa ładowanie...
01-12-2014 11:51

W środę w Katowicach rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy

W środę przy ulicy Staromiejskiej w Katowicach rozpocznie się coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Do 23 grudnia będziemy mogli kupić tu oryginalne ozdoby świąteczne, egzotyczne przyprawy oraz tradycyjne wyroby.

Share
W środę w Katowicach rozpocznie się Jarmark BożonarodzeniowyŹródło: Jarmarki Śląskie
dpyopg0

W ostatnich latach jarmarki stają się coraz popularniejsze. W Katowicach odbywają się one regularnie, a ten Bożonarodzeniowy wpisał się już do tradycji miasta. W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy przy Staromiejskiej rozpocznie się 3 grudnia i potrwa prawie do samych świąt - stoiska zostaną zamknięte 23 grudnia, czyli na dzień przed Wigilią.

Ulica Staromiejska na ten czas zostanie przyozdobiona wykonanymi z wikliny figurami sań i reniferów, a także naturalnej wielkości świątecznych aniołów wykonanych z siana. Autorem kompozycji jest artysta z Beskidu Niskiego Andrzej Wrzecionko.

W drewnianych budkach każdy znajdzie coś dla siebie: wystawcy przygotowali bogatą ofertę wyrobów artystycznych, ludowych i świątecznych. Pojawią się m.in. goście z Węgier (którzy będą nam proponować wyśmienite kołacze), z Francji i Ukrainy. Na stoiskach pojawią się nawet wyroby z Egiptu. Na straganach znajdziemy też polskie wyroby, wytwarzane w domowych gospodarstwach: góralskie serki, masło, mleko, wędliny, różne rodzaje miodu i nalewek. Każdy miłośnik słodkości może zaopatrzyć się w wypieki świąteczne, pierniczki czy ciasteczka.

dpyopg0

- W najbliższą środę o godz. 12:00 odbędzie się oficjalne otwarcie tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Konferansjer będzie opowiadał o zbliżających się wydarzeniach i o tym, co znajdziemy na stoiskach. 6 grudnia zapraszamy dzieci na spotkanie z Mikołajem - zresztą przez cały ten czas na Staromiejskiej będą pojawiać się postacie związane ze świętami - zachęca w rozmowie z WP.PL Marek Kijak z Jarmarków Śląskich, jeden z organizatorów imprezy. - W tygodniu tuż przed świętami odbędzie się koncert Justyny Łatasiewicz oraz zespołów folklorystycznych, będziemy razem z nimi śpiewać kolędy i pastorałki - dodaje.

Oprócz stoisk, przygotowane zostaną też inne niespodzianki. 6 grudnia pomiędzy straganami przechadzać się będzie święty Mikołaj - najmłodsi mogą liczyć na słodkie podarki. W czasie całego Jarmarku niejednokrotnie natkniemy się tam na elfy, bałwanki czy aniołki.

Jarmark Bożonarodzeniowy jest dobrą okazją do uzupełnienia swoich zapasów świątecznych ozdób. Kupcy będą nam proponować artystycznie wykonane bombki, stroiki, wianki, świeczniki, aniołki z masy solnej, obrusy. Na stoiskach można też poszukać prezentów dla bliskich, bo znajdziemy tam odzież lnianą, biżuterię czy zabawki z drewna.

dpyopg0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpyopg0
dpyopg0
Więcej tematów