Trwa ładowanie...
d128gi5

W Śremie zatrzymano 23-latka, który zamordował bezdomnego

Dzięki badaniom genetycznym udało się ustalić tożsamość sprawcy, który we wrześniu w Śremie zadźgał 53-letniego bezdomnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Śremie zatrzymano 23-latka, który zamordował bezdomnego
(Policja, Fot: KWP w Poznaniu)
d128gi5

14 września tuż po północy dyżurny śremskiej policji został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia o tym, że do szpitala w Śremie przewieziona została osoba, która prawdopodobnie została pobita i ma rany cięte oraz kłute.

- Z ustaleń policjantów, którzy zajęli się sprawą wynikało, że w nocy z 13 na 14 września w Śremie na klatce schodowej bloku 53-letni bezdomny mężczyzna był uderzany nożem przez nieznanego sprawcę – wyjaśnia Ewa Kasińska, oficer prasowy śremskiej policji. – 16 września pokrzywdzony na skutek doznanych obrażeń ciała zmarł w szpitalu – dodaje.

Rozpoczęło się poszukiwanie sprawcy. Zajmujący się tą sprawą kryminalni ujawnili i zabezpieczyli rzeczy zawierające ślady biologiczne, które poddane zostały badaniom genetycznym. Wykonali też szereg innych czynności, które pozwoliły na wytypowanie sprawcy zabójstwa. Zebrany w śledztwie materiał dowodowy, zeznania świadków, monitoring, wyniki badań genetycznych potwierdziły policyjne ustalenia, że mordercą jest 23-letni mieszkaniec Brodnicy, który został zatrzymany.

- Na podstawie zebranych materiałów dowodowych prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Śremie przedstawili zatrzymanemu zarzut zabójstwa – informuje Kasińska. – Na wniosek policji i prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany – dodaje.

Zatrzymany 23-latek był już wcześniej notowany i karany za przestępstwo kryminalne. Za zabójstwo grozi mu dożywotnie więzienie.

d128gi5

Podziel się opinią

Share
d128gi5
d128gi5
Więcej tematów