Trwa ładowanie...

W sobotę wędrówka ulicami "Nawiedzonej Warszawy"

Spacer z przewodniczkami inicjatywy Ciekawi Warszawy rozpocznie się 12 września o godz. 18.30. Będzie wiódł historycznymi motywami wokół Starówki.

Share
W sobotę wędrówka ulicami "Nawiedzonej Warszawy"
Źródło: WawaLove.pl
d3yv3em

Uczestnicy dowiedzą się na przykład: Kim byli "lipkarze" czy "doliniarze"? Gdzie przechadza się Biała Dama? Co tak naprawdę działo się za murami Archikatedry? Zbiórkę przewidziano przy kawiarni Green Caffe Nero, naprzeciwko kościoła Św. Anny. Ponadto, w dniu wędrówki na spacerowiczów czeka kawowa niespodzianka na hasło #zKawaPoWarszawie.

Inicjatywa Ciekawi Warszawy zrodziła się dwa lata temu z pasji i chęci opowiadania innym, o urokach stolicy. Jak pisze organizacja na swoim profilu społecznościowym: "Ogromną przyjemność znajdujemy także w poszukiwaniu miejsc mniej oczywistych, które kryją w sobie niezwykłe historie. Opracowujemy autorskie trasy, szukając śladów minionych wydarzeń, postaci, miejsc, a takich w Warszawie jest niezwykle dużo. Bogata historia stolicy, jej wielokulturowość oraz wachlarz nietuzinkowych postaci, które tu mieszkały, sprawiają, że Warszawa jest niezmiernie ciekawa."

d3yv3em

Podziel się opinią

Share
d3yv3em
d3yv3em
Więcej tematów