Trwa ładowanie...
12-11-2014 07:20

W Senacie ma być przeprowadzony audyt zagranicznych delegacji senatorów

W Senacie ma być przeprowadzony audyt zagranicznych delegacji senatorów - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do władz Senatu. Zdecydował o nim marszałek Senatu Bogdan Borusewicz po tym, jak media opisały nieprawidłowości związane z delegacją posłów do Madrytu.

W Senacie ma być przeprowadzony audyt zagranicznych delegacji senatorówŹródło: WP.PL, fot: Przemysław Jach
d1bvzym
d1bvzym

Audyt podróży zagranicznych posłów został już zapowiedziany przez marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, który na środę zwołał Konwent Seniorów ws. audytu i zmiany systemu rozliczania podróży.

Według źródeł PAP zbliżonych do władz Senatu Borusewicz zdecydował, że analogiczny audyt powinien się również odbyć w izbie wyższej. - Oceniamy, że w Senacie nie miały miejsca podobne nieprawidłowości, o jakich informowały media w stosunku do Sejmu - powiedział rozmówca PAP.

Zaznaczył, że senatorowie rzadko używali prywatnych samochodów w delegacjach.

- Panowała też jedna zasada: jeśli ze wstępnej kalkulacji wynikało, że podróż samochodem będzie droższa niż bilety lotnicze, to senatorowie byli skłaniani do tego, by wybrać samolot - dodał.

d1bvzym

Audyty są pokłosiem kontrowersji wokół służbowego wyjazdu trzech posłów Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego do Madrytu na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Media donosiły, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Madrytu. Media informowały ponadto, że posłowie wzięli na tę podróż kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wyjazd samochodem, a w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi. W poniedziałek posłowie zostali wykluczeni z PiS.

Zobacz również: Komitet polityczny PiS wyrzucił zawieszonych posłów
d1bvzym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bvzym
Więcej tematów