Trwa ładowanie...
d203m74
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Rzymie kierowcy autobusów żądają opancerzonych kabin

Kierowcy autobusów w Rzymie domagają się opancerzonych kabin w pojazdach. Z postulatem tym wystąpili po serii napadów i aktów przemocy. Zapowiedzieli, że zablokują Wieczne Miasto, by ich żądanie zostało spełnione.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Rzymie kierowcy autobusów żądają opancerzonych kabin
(WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d203m74

W ostatnim czasie doszło do serii incydentów, po których kierowcy, zwłaszcza kobiety, boją się wyruszać w trasy. Na wschodnich przedmieściach autobus prowadzony przez kobietę został obrzucony, według jej relacji, kamieniami i butelkami przez około 40 mężczyzn. Jako sprawców wskazała ona imigrantów z Trzeciego Świata.

Kierowcy, którzy organizują pikiety przed siedzibą władz miejskich na Kapitolu, zastrzegają zarazem, że równie często padają ofiarami agresji ze strony Włochów, jak i imigrantów. Wobec tej fali przemocy domagają się, zwłaszcza w niebezpiecznych rejonach stolicy, wzmocnienia ochrony pojazdów zarówno poprzez obecność patroli sił porządkowych, jak i instalację opancerzonych kabin.

- Jesteśmy znieważani, atakowani, czujemy się zagrożeni - mówią kierowcy włoskim mediom. Ponieważ władze rzymskie nie zareagowały na ich postulaty i nie przyjęły delegacji protestujących, postanowili oni zaostrzyć akcję.

d203m74

Zablokujemy miasto - zapowiedzieli. Od poniedziałku przez tydzień autobusy będą jeździć po stołecznych ulicach z prędkością do 20 kilometrów na godzinę, co oznacza groźbę kompletnego zablokowania ruchu.

Kierowcy są zirytowani tym, że nie zostali dotąd wysłuchani. Ich apele o poprawę bezpieczeństwa zbiegły się w czasie z zapowiedzią burmistrza Ignazio Marino, który ogłosił, że w okolicach Koloseum kursować będzie "szklany tramwaj" z całkowicie przezroczystą obudową. Dzięki temu nic nie będzie zasłaniało rzymianom i turystom widoku najsłynniejszych zabytków starożytności.

d203m74

Podziel się opinią

Share

d203m74

d203m74
Więcej tematów