Trwa ładowanie...

W Poznaniu uciekł więzień, choć za dwa dni miał iść do pracy

Od wtorku poznańscy policjanci poszukują 31-letniego więźnia, który uciekł z przychodni lekarskiej, gdzie przechodził badania. Jego ucieczka zadziwiła służbę więzienną, bo mężczyzna za dwa dni miał zostać skierowany do pracy, gdzie nikt by go nie pilnował.

Share
W Poznaniu uciekł więzień, choć za dwa dni miał iść do pracy
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d3izn81

Do ucieczki doszło we wtorek w przychodni lekarskiej przy Al. Solidarności, gdzie grupa więźniów przewiezionych z zakładu karnego z Kozichgłów przechodziła badania lekarskie. 31-latek uciekł z przychodni.

- Cały czas trwają jego poszukiwania – przyznawała w środę rano w rozmowie z Wirtualną Polską Dominika Bral z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

d3izn81

Zdziwienia ucieczką akurat tego więźnia nie kryją funkcjonariusze służby więziennej.

- Ten mężczyzna przechodził badania lekarskie, ponieważ za dwa dni miał rozpocząć pracę, w której nie byłby pilnowany przez żadnego konwojenta. Nie ma w tym nic dziwnego, bo zakład w Koziegłowach jest zakładem otwartym, z którego każdego dnia wychodzi do pracy około 300 więźniów i ten 31-latek miał do nich dołączyć – mówi Wirtualnej Polsce Maciej Gołębiowski, rzecznik prasowy Służby Więziennej w Poznaniu.

Mężczyzna nie jest żadnym groźnym przestępcą. Odsiadywał wyrok za drobną kradzież i na wolność miał wyjść już w przyszłym roku. Swoją ucieczką mocno skomplikował sobie życie.

- Prędzej czy później zostanie złapany i za bezprawne samouwolnienie grożą mu dwa lata więzienia i to w zakładzie zamkniętym. Jego ucieczka to zachowanie całkowicie irracjonalne – przyznaje Gołębiowski.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3izn81

Podziel się opinią

Share
d3izn81
d3izn81
Więcej tematów