Trwa ładowanie...

W Poznaniu rozpoczęły się juwenalia. Zagrają Mela Koteluk, Kult i Happysad

• W czwartek prezydent Poznania przekazał studentom klucze do miasta
• To znak, że w mieście rozpoczęły się juwenalia
• Impreza w tym roku odbywa się na Łęgach Dębińskich
• Przez cały weekend studenci będą się tu bawić podczas koncertów gwiazd sceny muzycznej

Share
W Poznaniu rozpoczęły się juwenalia. Zagrają Mela Koteluk, Kult i Happysad
Źródło: Urząd Miasta Poznania
d307g1z

Przez ostatnie dwa lata juwenalia odbywały się na Inea Stadionie przy ul. Bułgarskiej, jednak studenci nie byli do końca zadowoleni z tego, dość oddalonego od centrum miasta, miejsca. Brakowało im też tradycyjnego pochodu, który przed rokiem zastąpiono biegiem w zwariowanych przebraniach. Dlatego w tym roku imprezę zdecydowano się przenieść do parku im. Jana Pawła II na Łęgach Dębińskich.

Zanim jednak rozpoczęła się tam wielka zabawa, na placu Wolności prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wręczył studentom klucze do miasta, symbolicznie oddając im władzę.

d307g1z

- Chociaż pochodzicie z różnych rejonów Polski i Europy, to najpiękniejsze lata młodości postanowiliście spędzić w Poznaniu. Cieszymy się z waszej obecności. Wypełniacie to miasto entuzjazmem, barwami i młodzieńcza energią. To duże wyróżnienie dla Poznania - mówił do żaków Jacek Jaśkowiak. - Przekazuję wam klucze do bram Poznania, rządźcie nim rozważnie!

Wkrótce po tych słowach studenci w kolorowym pochodzie wyruszyli na miejsce zabawy. Pierwszy dzień juwenaliów uświetnił m.in. Mrozu, ale koncerty w parku na Łęgach Dębińskich potrwają aż do niedzieli. W piątek wystąpią m.in. Mela Koteluk, Chaotic Pieces, CoOprate Orchestra i Rosalie. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Kult, a oprócz niego na scenie pojawią się także SMASH, KRAMBULA, SuperHalo i Camping Hill. W niedzielę zagrają natomiast Happysad, The Pineal i La Vita.

Studenci na teren imprezy wchodzą za darmo, a wszyscy pozostali muszą nabyć bilety w cenie 20 zł.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d307g1z

Podziel się opinią

Share
d307g1z
d307g1z
Więcej tematów