Trwa ładowanie...

W Poznaniu będą kręcić film i szukają statystów

We wrześniu Poznań stanie się planem zdjęciowym do polsko-amerykańskiego filmu fabularnego. Producenci szukają chętnych osób, które chciałyby w nim wystąpić w roli statystów lub epizodystów.

Share
W Poznaniu będą kręcić film i szukają statystów
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
db8rh3l

Poznań nie ma szczęścia do kina. Twórcy filmowi rzadko wybierają stolicę Wielkopolski na miejsce akcji swoich produkcji, a jeśli nawet to nakręcone tu filmy zazwyczaj okazują się spektakularnymi porażkami, czego najlepszym dowodem są „Hiszpanka” czy „Ostra randka 3D”.

Być może złą passę przełamie „Chronology” – thriller produkcji polsko-amerykańskiej, do którego zdjęcia mają się rozpocząć już we wrześniu.

db8rh3l

- Nie możemy na tę chwilę zdradzić zbyt wiele, jeśli chodzi o fabułę, ale tak jak wskazuje tytuł, będzie to film, w którym pojawi się motyw podróży w czasie – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Natalia Szykuła z GPD Film Studio, firmy będącej jednym ze współproducentów filmu. – Poznań nie będzie miejscem akcji, będzie „udawał” inne miasto z XVI wieku – dodaje.

Jak nietrudno się domyślić, zdjęcia będą kręcone na Starym Rynku i okolicy. Po zakończeniu zdjęć w Poznaniu, filmowcy przeniosą się do Stanów Zjednoczonych. Szykuła nie zdradza też obsady filmu, ponieważ kontrakty z aktorami są właśnie negocjowane. Wiadomo jedynie, że reżyserem ma być Amerykanin, a film ma trafić na ekrany nie tylko polskich kin.

Na dużym ekranie ma szansę pojawić się każdy zainteresowany nawet bez przygotowania aktorskiego. Twórcy szukają bowiem osób chcących wystąpić w filmie w roli statystów lub epizodystów. W piątek, 24 lipca, w siedzibie Estrady Poznańskiej przy ul. Masztalarskiej 8 w godz. 10-19 odbędzie się bezpłatny casting.

- Szukamy osób, które zagrają statystów, dlatego zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku i płci – zachęca Szykuła.

Chęć udziału w castingu należy potwierdzić, wysyłając do 23 lipca maila na adres gpd.casting@gpd.com.pl.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

db8rh3l

Podziel się opinią

Share
db8rh3l
db8rh3l
Więcej tematów