Trwa ładowanie...
ycipk-85gquk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W poniedziałek spotkanie Janusza Palikota z Markiem Siwcem

Janusz Palikot poinformował, że w poniedziałek spotka się z byłym już politykiem SLD Markiem Siwcem. Siwiec ogłosił w piątek, że odchodzi z Sojuszu. Zadeklarował jednocześnie, że nie planuje na razie wstąpienia do innej partii politycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W poniedziałek spotkanie Janusza Palikota z Markiem Siwcem
(WP.PL, Fot: Paulina Matysiak)
ycipk-85gquk

- Rozmawiałem telefonicznie z (Markiem) Siwcem. Umówiliśmy się na spotkanie w poniedziałek - poinformował Palikot na jednym z portali społecznościowych.

Siwiec poinformował dziennikarzy, że rozmawiał z szefem SLD Leszkiem Millerem i złożył rezygnację z członkostwa w Sojuszu. Wśród powodów odejścia z SLD wymienił: politykę Sojuszu, która nie gwarantuje wyjścia z opozycji i brak współpracy z Aleksandrem Kwaśniewskim i Ruchem Palikota.

Jeszcze tego samego dnia Janusz Palikot zaprosił Siwca na rozmowę w przyszłym tygodniu. - Chętnie taką rozmowę odbędę, licząc, że w jej wyniku powstanie coś, co będzie tworzyło alternatywę dla PO-PiS-u (...). Bardzo chętnie się spotkam, chcę współpracować, widzę możliwości takiej współpracy, podzielam wiele jego argumentów i diagnoz - podkreślił lider Ruchu Palikota.

ycipk-85gquk

Siwiec mówił na piątkowej konferencji, że nie planuje na razie wstąpienia do innej partii politycznej. "Nie mam żadnych propozycji" - zaznaczył. W późniejszej rozmowie z PAP Siwiec zadeklarował, że chętnie spotka się z Palikotem. - Chętnie porozmawiamy. Od rozmowy do współpracy pewnie jeszcze kawałek, ale porozmawiać zawsze warto - powiedział europoseł.

Siwiec w latach 1991-97 zasiadał w sejmie. Po wygranych wyborach prezydenckich przez Aleksandra Kwaśniewskiego Siwiec był jednym z jego najbliższych współpracowników. Od 2004 roku Siwiec zasiada w Parlamencie Europejskim; w 2007 r. został jednym z wiceszefów Parlamentu Europejskiego.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-85gquk

ycipk-85gquk
ycipk-85gquk