Trwa ładowanie...
20-11-2014 15:34

W piątek otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu

W piątek oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu. Jak co roku, można na nim skosztować świątecznych łakoci oraz znaleźć oryginalny prezent pod choinkę.

W piątek otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego we WrocławiuŹródło: Facebook / Oficjalny Profil Jarmarku
dyke0xz
dyke0xz

Coroczną atrakcją w okresie przedświątecznym we Wrocławiu jest bożonarodzeniowy jarmark, na który chętnie zjeżdżają goście z całej Polski, a nawet z zagranicy. 21 listopada, w piątek, o godz. 17 oficjalnego otwarcia tegorocznego Jarmarku dokona prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Będzie on otwarty codziennie, do 22 grudnia.

Wystawcy zajmą trzy pierzeje wrocławskiego Rynku - wschodnią, północną i południową, ul. Świdnicką od Rynku do przejścia i ul. Oławską od Rynku do Szewskiej. Jak co roku, na gości czekać będzie domek-kawiarnia, w której będzie można skosztować gorącej czekolady lub grzańca, podawanych w specjalnie przygotowanych na daną edycję Jarmarku kubkach.

Dla najmłodszych zostanie przygotowany Bajkowy Lasek, w którym będzie można posłuchać najbardziej znanych baśni oraz przejechać się na bajkowej karuzeli. Sporą atrakcją będzie również "czekoladowy warsztat", w którym wszystkie narzędzia i przedmioty będą wykonane z czekolady. W innych miejscach Jarmarku również nie zabraknie smakołyków, a szczególnym miejscem, gdzie będzie można skosztować specjałów z różnych stron świata będzie północna pierzeja Rynku. Na specjalnie przygotowanym "Smakowitym Peronie" znajdzie się również wędzarnia ryb.

Na Jarmarku pojawi się tradycyjnie także wiele stoisk z rękodziełem artystycznym czy biżuterią, dzięki czemu na brak wyboru nie powinni narzekać ci, którzy poszukiwać będą gwiazdkowych prezentów.

Ponadto, w czasie trwania Jarmarku odbywać będzie się wiele wydarzeń towarzyszących - Korowód Elfów, powitanie Św. Mikołaja, pokaz rzeźbienia w lodzie czy widowisko przygotowane przez wrocławskich kolędników. Dokładny harmonogram imprez dostępny na oficjalnej stronie organizatora.

dyke0xz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyke0xz
Więcej tematów