Trwa ładowanie...
01-05-2016 21:57

W Niemczech stworzono punkty ratunkowe oferujące kobietom ochronę przed atakami na tle seksualnym

Tzw. "tratwy ratunkowe" powstały w miejscowości Erlangen przy okazji festiwalu piwnego "Bergkirchweih", który co rok odbywa się w okresie Zielonych Świątek. Będą mogły się tam schronić dziewczęta i kobiety, które stały się ofiarami przemocy seksualnej lub czują się zagrożone. To pierwszy przypadek w historii festiwalu, kiedy zorganizowano tego typu miejsce.

W Niemczech stworzono punkty ratunkowe oferujące kobietom ochronę przed atakami na tle seksualnymŹródło: PAP, fot: Nicolas Armer
d84h4iw
d84h4iw

W zeszłym roku podczas festiwalu doszło do trzech przestępstw na tle seksualnym, w tym jednego przypadku gwałtu. Jednak szef policji nadinspektor Armin Dierl stwierdził, że liczba tego typu zdarzeń mogła być wyższa. Dlatego też w tym roku policja z Erlangen dmucha na zimne. Na mieście porozwieszane są plakaty oraz wręczane ulotki z hasłem: "Baw się dobrze! Bez kłopotów. Bez przemocy seksualnej podczas Berg (w ten sposób festiwal nazywają Niemcy)!" a w czterech punktach zostały zorganizowane "tratwy".

Punkty te będą działały w godzinach pofestiwalowych, od 23.00 do 3.00 nad ranem. Opiekę nad poszkodowanymi będą pełnić specjalnie przeszkoleni pracownicy służb ratowniczych Czerwonego Krzyża oraz ASB.

d84h4iw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d84h4iw
Więcej tematów