Trwa ładowanie...

W niedzielę tygodnik "Do Rzeczy" opublikuje nowe nagrania polityków?

Tygodnik "Do Rzeczy" ma opublikować nowe taśmy. Jak donosi portal 300polityka.pl Cezary Gmyz relacjonuje w swoim tekście rozmowę dwóch "bardzo znanych" polityków opozycji na temat jednego z czołowych polityków PO.
Share
W niedzielę tygodnik "Do Rzeczy" opublikuje nowe nagrania polityków?
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d1d9k7y

Premier Ewa Kopacz w związku z aferą podsłuchową przyjęła rezygnację ministrów: zdrowia Bartosza Arłukowicza, skarbu Włodzimierza Karpińskiego oraz sportu Andrzeja Biernata. Ponadto szefowa rządu poinformowała, że nie podpisze sprawozdania za 2014 r. Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Decyzja Kopacz miała związek z publikacją w internecie materiałów ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej.

Kopacz: gigantyczny wyciek

- Opinia publiczna żyje sprawą nielegalnych podsłuchów. Ma ona negatywny wpływ na funkcje państwa - oświadczyła Kopacz podczas konfernecji prasowej na, której poinformowała o podjętych decyzjach w związku z podsłuchami w restauracji "Sowa i Przyjaciele".

d1d9k7y

Jak oceniła, "jedynym efektem długotrwałego ponad rocznego śledztwa prowadzonego przez prokuraturę jest gigantyczny wyciek akt śledztwa". - To podważa w sposób szczególny zaufanie do takiej instytucji, jaką jest instytucja zaufania publicznego, jaką jest prokuratura. W związku z tym chciałam poinformować, że nie przyjmę sprawozdania prokuratora generalnego - poinformowała premier.

- Jedyną instytucją, która powinna wyjaśnić tę sprawę, jest dobrze i sprawnie działająca prokuratura z nowym prokuratorem generalnym - mówiła.

Dymisje w rządzie

- Rozmawiałam z osobami, które pojawiają się na taśmach. Wspólnie uznaliśmy, że nie możemy czekać - powiedziała Kopacz. Jak zaznaczyła, w okresie wyborczym Polacy czekają na programy i propozycję partii i PO ma dzisiaj "bardzo konkretną propozycję". - Nigdy, dopóki jestem premierem, nie pozwolę na grę taśmami w tej kampanii - podkreśliła szefowa rządu.

d1d9k7y

Podziel się opinią

Share
d1d9k7y
d1d9k7y
Więcej tematów