Trwa ładowanie...
dec863g
W komórce nożownika z Londynu są zdjęcia związane z IS
ReutersZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W komórce nożownika z Londynu są zdjęcia związane z IS

Zdjęcia związane z tzw. Państwem Islamskim (IS) i niedawnymi zamachami w Paryżu odkryto w telefonie komórkowym napastnika, który zranił w sobotę dwie osoby w londyńskim metrze - poinformowała brytyjska prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dec863g

Śledczy znaleźli też zdjęcia z niedawnych ćwiczeń policji brytyjskiej na komórce 29-letniego Muhajdina Mire, który w poniedziałek stanął przed sądem w Londynie pod zarzutem usiłowania zabójstwa.

W rezultacie ataku nożownika w sobotę wieczorem na jednej ze stacji londyńskiego metra 56-letni mężczyzna odniósł poważne, lecz niezagrażające życiu obrażenia. Druga osoba odniosła lekkie obrażenia.

dec863g

Policja, która zatrzymała napastnika, oświadczyła, że traktuje zajście na stacji Leytonstone jako "akt terroru".

Według niepotwierdzonych doniesień napastnik krzyczał: "To za Syrię!".

Na początku grudnia, w kilka godzin od wyrażenia zgody przez parlament w Londynie, brytyjskie bombowce Tornado dokonały pierwszego nalotu na cele Państwa Islamskiego w Syrii. Od ponad roku Wielka Brytania bierze udział w nalotach na dżihadystów z IS w Iraku.

dec863g

Podziel się opinią

Share

dec863g

dec863g
Więcej tematów