ycipk-1t1vf0
W komórce nożownika z Londynu są zdjęcia związane z IS
ReutersZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W komórce nożownika z Londynu są zdjęcia związane z IS

Zdjęcia związane z tzw. Państwem Islamskim (IS) i niedawnymi zamachami w Paryżu odkryto w telefonie komórkowym napastnika, który zranił w sobotę dwie osoby w londyńskim metrze - poinformowała brytyjska prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1t1vf0

Śledczy znaleźli też zdjęcia z niedawnych ćwiczeń policji brytyjskiej na komórce 29-letniego Muhajdina Mire, który w poniedziałek stanął przed sądem w Londynie pod zarzutem usiłowania zabójstwa.

W rezultacie ataku nożownika w sobotę wieczorem na jednej ze stacji londyńskiego metra 56-letni mężczyzna odniósł poważne, lecz niezagrażające życiu obrażenia. Druga osoba odniosła lekkie obrażenia.

ycipk-1t1vf0

Policja, która zatrzymała napastnika, oświadczyła, że traktuje zajście na stacji Leytonstone jako "akt terroru".

Według niepotwierdzonych doniesień napastnik krzyczał: "To za Syrię!".

Na początku grudnia, w kilka godzin od wyrażenia zgody przez parlament w Londynie, brytyjskie bombowce Tornado dokonały pierwszego nalotu na cele Państwa Islamskiego w Syrii. Od ponad roku Wielka Brytania bierze udział w nalotach na dżihadystów z IS w Iraku.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1t1vf0

ycipk-1t1vf0
ycipk-1t1vf0